ماشین های لباسشویی نقش مهمی را در راحتی شما ایفا می کند و تا هنگامی که خراب نشود شما قدر آن را نمی دانید. متخصصین اطمینان سرویس از جمله بهترین تعمیرکار ماشین لباسشویی در تهران می باشد که تمام سعی خود را می کند تا با تعمیر سریع مشکل شما را در کوتاه ترین زمان برطرف کند.

مشکلات متداول ماشین لباسشویی

چرا لباس ها پس از اتمام سیکل شستشو به صورت کامل تمیز نشده اند؟

برخی از کاربران از مشکل تمیز نشستن ماشین لباسشویی خود گله می کنند که این مشکل می تواند به دلایل متعددی رخ دهد. از ساده ترین دلیل بروز این ایراد استفاده از شوینده های نامناسب می باشد. بهتر است برای شسته شدن بهتر لباس ها از شوینده های مخصوص ماشین استفاده کنید.
یکی دیگر از مشکلات این است که افراد برای این که لباس ها تمیزتر شسته شود، شوینده بیشتری را درون جاپودری می ریزند که این کار نه تنها کمکی به تمیزتر شدن لباس ها نمیکند، بلکه مانع از شستشوی بهتر لباس ها می شود. برای شستن بهتر لباس ها باید متناسب با میزان لباس ها شوینده ریخته شود.
در برخی اوقات لباس ها پس از اتمام مراحل شستشو سفیدک می زنند که این مشکل به دلیل خرابی المنت ماشین لباسشویی بوده که باعث می شود آب گرم در لباسشویی جریان نداشته و لباس ها با آب سرد شسته شود و این سفیدک ها پودرهای بر جای مانده بر روی لباس ها می باشد.
نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی نیز می تواند مانع از شستشوی کامل لباس ها شود. زیرا لباس ها با چرخیدن تمیز می شوند و در صورتی که دیگر خراب شده و قادر به چرخیدن نباشد، لباس ها به درستی تمیز نمی شوند.
برای شستشوی بهتر لباس ها بهتر است دیگ لباسشویی را حداقل دو ماه یک بار با توجه به مصرف خود ضدعفونی کنید. برای این کار لباسشویی را بدون لباس روشن کرده و درون آن مواد ضدعفونی کننده بریزید تا تمامی اجرام و آلودگی ها از بین بروند.

چرا ماشین لباسشویی نمی چرخد؟

ماشین های لباسشویی هر کدام دارای ظرفیت های مشخصی هستند و باید متناسب با آن حجم لباس را درون دیگ قرار دهید، در صورتی که حجم لباس ها از ظرفیت ماشین لباسشویی بیشتر باشد، دیگ ماشین لباسشویی قادر به چرخیدن نیست.
در صورت شروع به کار نکردن ماشین لباسشویی درب آن را چک کنید تا از بسته بودن کامل آن مطمیٔن شوید. لاستیک دور درب را نیز بررسی کنید تا فرسوده نشده باشد.
عامل چرخش دیگ ماشین لباسشویی تسمه موجود بر روی آن می باشد که اگر شل شده و یا از محل قرارگیری خود خارج شده باشد، قادر به چرخاندن دیگ لباسشویی نخواهد بود و برای پیشگیری از این مشکل باید سیستم خود را به صورت دوره ای سرویس نمایید.

چرا ماشین لباسشویی دچار سر و صدای ناهنجار شده است؟

پایه های ماشین لباسشویی باید بر روی سطحی صاف و فاقد هر گونه شیب و یا ناهمواری قرار گیرد و در صورتی که پایه ها به درستی بر روی زمین قرار نگرفته باشند، می تونند باعث لرزش و سر و صدای دستگاه شوند.
همچنین واشرها باعث نگه داشتن قطعات به یکدیگر هستند و در صورتی که یکی از این واشرها شل شود باعث لق شدن قطعه و در نتیجه ایجاد سر و صدا در دستگاه می شود که با سرویس کردن سالانه و به موقع می توانید ار بروز این مشکل جلوگیری کنید.
حتی گاهی ممکن است مشکل از دستگاه شما نبوده و درون جیب یکی از لباس ها شی ای بود که باعث ایجاد این سر و صدا شده است. بنابراین قبل از قرار دادن لباس ها درون ماشین لباسشویی ابتدا جیب لباس ها را چک کنید.

چرا ماشین لباسشویی آبریزش دارد؟

گاهی مدتی پس از روشن کردن ماشین لباسشویی حجم زیادی از آب را در کف آشپزخانه خود مشاهده می کنید که این ایراد مشکلات زیادی را به همراه خواهد داشت به همین دلیل باید سریع جلوی آن گرفته شود. در اولین فرصت شیر آب وررودی دستگاه خود را ببندید و سپس شلنگ های ورودی و خروجی آب را چک کنید تا از جای خود خارج و یا پوسید نشده باشد. با سرویس به موقع و اصولی لباسشویی می توانید مانع از بروز این اتفاقات شوید.
در قسمت انتهایی شلنگ تخلیه واشری قرار دارد که باعث سفت شدن شلنگ شده تا آب از آن چکه نکند، این قسمت را نیز مورد بررسی قرار داده تا شل نشده باشد.

چرا لباس ها بعد از چرخش بسیار خیس هستند؟

در صورتی که پس از اتمام کار همچنان لباس های شما خیس است، باید خشک کن را مورد بررسی قرار داده تا اطمینان حاصل نمایید که پمپ دستگاه خراب نشده باشد.
گاهی نیز این امکان وجود دارد که فیلتر دستگاه زیادی کثیف شده و نمی تواند پرزها وموهای دستگاه را جمع کند و این پرزها وارد پمپ شده و باعث اختلال در عملکرد دستگاه شده است. برای برطرف کردن این مشکل باید با استفاده از یک فرچه موها و پرزهای موجود در پمپ را جمع کرده تا پمپ بتواند عملکرد سابق خود را داشته باشد. در صورت بروز این مشکل بهتر است از یک متخصص کمک بخواهید.

چرا با باز کردن درب ماشین لباسشویی بوی بد به مشام می رسد؟

از آن جا که ماشین لباسشویی محل قرارگیری لباس های کثیف می باشد، پس از مدتی استفاده ممکن است دچار بوی ناخوشایندی شود. بنابراین بهتر است پس از چند بار استفاده ماشین لباسشویی خود را با استفاده از مواد شوینده ضدعفونی کنید و همینطور پس از هر بار استفاده درب ماشین لباسشویی را باز گذاشته تا بوی مواد شوینده از آن خارج شود.
همچنین در صورتی که لباس ها به مدت زیادی در ماشین بماند می تواند باعث ایجاد بوی ناخوشایند شود. بنابراین پس از اتمام مراحل شستشو لباس ها را از دستگاه خارج کنید.
شستن صحیح و بادقت ماشین لباسشویی نیز می تواند مانع از ایجاد بوی بد در لباسشویی شود، برای این کار سرکه وجوش شیرین را با هم مخلوط کرده و با استفاده از آن دور درب ماشین لباسشویی و دیگ آن را ضدعفونی کنید.

سوختگی پمپ تخلیه

پمپ تخلیه همانطور که از نام آن پیداست وظیفه تخلیه آب درون ماشین لباسشویی را بر عهده دارد و به همین دلیل از اهمیت بالایی برخوردار است. در صورت خرابی این قطعه، ماشین لباسشویی قادر به تخلیه آب درون دیگ نخواهد بود.

خرابی برد ماشین لباسشویی

بردها در ماشین لباسشویی حکم مغز دستگاه را دارند و تمامی دستورات با استفاده از این قطعه ارسال می شود. در صورتی که برد دستگاه دچار مشکل شود، در کار کل دستگاه اختلال ایجاد می شود. تعمیرات برد یک کار تخصصی بوده به همین علت باید برای برطرف کردن مشکل برد خود از یک متخصص کمک بخواهید.

خرابی المنت لباسشویی

المنت ها مسیٔول کنترل گرمای آب هستند و در صورتی که این قطعه با مشکل مواجه شود، باعث می گردد که لباس ها درست شسته نشود. بنابراین این قطعه نقش اساسی ای در تمیز شدن لباس ها دارد.

پارگی لاستیک دور درب لباسشویی

لاستیک دور درب ماشین لباسشویی قطعه ای ساده بوده ولی نقش مهمی را در ماشین لباسشویی ایفا می کند. این لاستیک مانع از ورود سر و صدای اضافی ماشین لباسشویی به بیرون می شود و در صورت فرسودگی می تواند باعث تولید صدا در ماشین لباسشویی شود.
همچنین لاستیک های دور درب ماشین لباسشویی درب دستگاه را چفت کرده و مانع از نفوذ آب به بیرون می شود و در صورتی که درب کاملا چفت نباشد، دستگاه شروع به کار نخواهد کرد.

ویژگی تعمیرکار ماشین لباسشویی خوب

Common problems and good washing machine repairman

شناخت بر روی ماشین لباسشویی

تعمیرکاران ماشین لباسشویی تسلط کاملی بر روی تمامی قطعات ماشین لباسشویی داشته و می تواند در کوتاه ترین زمان به صورت دقیق مشکل ماشین لباسشویی شما را تشخیص دهد.

تعمیر قطعات

یک تعمیرکار خوب در هنگام تعمیر ماشین لباسشویی ابتدا تمام تلاش خود را می کند تا قطعه خراب شده را تعمیر کند و پس از آن نسبت به تعویض قطعات اقدام می کند.

استفاده از قطعات فابریکی

استفاده از قطعات فابریکی می تواند تاثیر زیادی بر روی کارکرد بهتر ماشین لباسشویی شود. بنابراین یک تعمیرکار خوب در هنگام تعمیر از قطعات اصل و فابریکی استفاده می کند.
خوش قولی و وقت شناسی از ویژگی های بارز یک تعمیرکار خوب می باشد.

سرعت در تعمیر

برای مشتری سرعت در تعمیر از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. بنابراین حضور به موقع و انجام سریع تعمیرات باعث رضایت مشتریان می شود.

گارانتی تعمیرات

یک تعمیرکار خوب کار خود را پشتیبانی کرده و به مشتری این اطمینان را می دهد که تعمیرات به درستی انجام شده است. بنابراین گارانتی خدمات از دیگر ویژگی های یک تعمیرکار خوب می باشد.

آشنایی با ارورها

یک تعمیرکار خوب و حرفه ای با تمامی ارورها و کدهای خطای ماشین لباسشویی شما آشنا بوده و در صورت بروز مشکل و خطا می تواند به راحتی و در کوتاه ترین زمان ممکن مشکل ماشین لباسشویی شما را برطرف کند.
مسیٔولیت پذیری، تعهد کاری و تخصص از دیگر ویژگی های یک تعمیرکار ماشین لباسشویی در تهران محسوب می شود.
در صورتی که به یک تعمیرکار ماشین لباسشویی در تهران نیاز داشتید می توانید از طریق شماره های درج شده در سایت با اطمینان سرویس تماس گرفته تا در کوتاه ترین زمان ممکن مشکل ماشین لباسشویی شما را برطرف کنند.
.