تعمیر کولر گازی باید با استفاده از قطعات اورجینال و مواد برند اصلی  انجام شود. کولر گازی یکی از پراستفاده ترین سیستم های سرمایشی و گرمایشی در محیط کار و منازل است در نتیجه بی شک پس از مدتی این سیستم نیاز به سرویس و رفع استهلاک دارد. تعمیر کولر گازی در منزل یا در محل کار نیاز به تخصص بیشتری دارد و خواسته اکثر مالکان است. زیرا حمل کولر گاری به محل دیگر برای تعمیرات برای این افراد دشوار است و از طرف دیگر زمان تعمیر دستگاه را طولانی تر می کند. تعمیر اسپیلت ممکن است شامل تعویض قطعات دستگاه یا برطرف کردن مشکلات قطعات و استفاده مجدد از آنها باشد. تعمیر کولر گازی با گذراندن دوره تعمیر کولرگازی در مجموعه فنی و حرفه ای و اخذ مدرک از صنایع برودتی کشور امکان پذیر است. اکثر کولر گازی ها دارای سیستم های پیچیده ای هستند که تنها تکنسین های مجرب می توانند آنها را تعمیر کنند.

کولر گازی یکی از رایج ترین دستگاه های تهویه مطبوع است که امروزه در اکثر مکان های کاری و منازل از آنها استفاده می شود. برای رفع مشکلات قطعات و تعویض و جایگزینی قطعات این دستگاه ها باید از تکنسین های مجرب همان برند استفاده شود. سرویس کولر گازی به بموقع و در اسرع وقت باید انجام شود. سرویس به موقع این دستگاه باعث کاهش هزینه های برق مصرفی و کاهش خرابی های دستگاه می باشد. معمولا خرابی های مکرر کولر گازی به دلیل عدم سرویس به موقع قطعات دستگاه می باشد. تعمیر کولر گازی به بخش های مختلفی از جمله تعویض کمپرسور دستگاه ؛ رفع مشکل باد کولر گازی، رفع صدای بلند کولر ، رفع مشکلات گاز کولر گازی و تعمیرات برد دستگاه می باشد که به تناسب قیمت تعویض قطعات نرخ تعمیرات دستگاه بالاتر می رود.

تعمیرات قطعات کولر گازی

تعویض قطعات کولر گازی عامل اصلی افزایش هزینه های تعمیرات می باشد. همان طور که می دانید بخش هایی مانند کمپرسور و برد قلب دستگاه کولر گازی هستند  در نتیجه تعمیرات آنها باعث افزایش قیمت سرویس دستگاه می شود. سرویس های دوره ای از جمله کنترل گاز دستگاه، شستشوی متناوب و مناسب فیلترهای کولرگازی باعث دوام و افزایش طول عمر اسپیلت می شود. وکیوم کردن مناسب کولر گازی یکی از مواردی است که باید حتما در زمان نصب اسپلیت رعایت شود و انجام این امر به عهده متخصصین نصب کولرگازی  یا تکنسین های نمایندگی است. اسپلیت های ایرانی به دلیل استفاده از تکنسین های معتبر در این زمینه تعمیرات سریع تر دارند و قطعات مورد نیاز برای این دستگاه ها سریع تر یافت می شود. تعمیر کولر گازی اجنرال و ارج از جمله دستگاه هایی هستند که به راحتی در ایران تعمیر می شوند و شامل ضمانت نامه های بلند مدت تعویض و تعمیر قطعات هستند. آموزش تعمیر کولر گازی های خارجی باید در نمایندگی های همان برند به تکنسین ها داده شود. هر دستگاه جدید به تناسب تکنولوژی های جدید استفاده شده در آن نیاز به تخصص بیشتر تعمیرات دارد.

تعمیر کولر گازی

تعمیر کولر گازی در منزل

تعمیر کولر گازی باید در منزل با استفاده از تکنسین های مجرب نمایندگی ها انجام شود. بیشتر دستگاه ها بدون استفاده از تکنسین های شرکتی قابل تعمیر نیستند و حتی گارانتی این دستگاه ها باید توسط همین تکنسین ها در زمان نصب دستگاه امضا شود. نمایندگی های نصب کولرگازی با نصب صحیح و بدون خطای کولر گازی باعث زیبایی محل می شوند. همچنین تعمیرات این دستگاه ها توسط این تکنسین ها باعث می شود دستگاه به سرعت راه اندازی شود و نیاز به هزینه های اضافی برای خرید قطعات جدید نباشد. هزینه نصب کولر گازی پس از تعمیرات و وکیوم کردن مجدد دستگاه بستگی به میزان مواد مصرفی دارد. اکثر برند های کره ای و ژاپنی دارای تکنسین های آموزش دیده در ایران هستند که به راحتی دستگاه ها را تعمیر می کنند و در مدت کوتاهی آنها را راه اندازی می کنند. مهم ترین امر در زمان تعمیرات دستگاه ها وجود قطعات مورد نیاز در شهر است. تعمیر کولر گازی در تهران و شهرهای بزرگ کار را برای تکنسین ها راحت تر می کند. همچنین سرویس دوره ای دستگاه ها با استفاده از مواد و قطعات اورجینال در شهرهای بزرگ راحت تر است.