Dishwasher solenoid repair

تعمیر شیر برقی ماشین ظرفشویی

تعمیر شیر برقی ماشین ظرفشویی

امروزه باتوجه بیشتر شدن محبوبیت ماشین ظرفشویی در اغلب خانه های می توانید مشاهد کنید نیاز به تعمیر ماشین ظرفشویی هم زیاد شده است، وقتی به طور متداول از این دستگاه استفاده شود ممکن است دچار خرابی شود، و خرابی شیربرقی ظرفشویی هم جزء همین موارد است که ممکن است دچار ایراد شود؛ البته فراموش نکنید وقتی از دستگاهی بصورت مداوم استفاده می شود می بایست هرچند ماه یکبار باید سرویس شود تا از این طریق بتوانید عمر دستگاه را افزایش دهید.زمانی ماشین ظرفشویی دچار مشکل شد می توانید از طریق تست شیربرقی ظرفشویی از سالم و یا ایراد این قطعه اطمینان حاصل نمایید.

برای تعمیر هود آشپزخانه خود با ما تماس بگیرید.

شیربرقی و انواع مختلف آن

انواع مختلفی از این قطعه یا همان شیربرقی وجود دارد ، استفاده از این نوع قطعه در مدل های مختلف ماشین ظرفشویی بستگی به نیاز دستگاه می باشد، بطور مثال : در برخی از شیر برقی ها زاویه مجرای خروجی ویا ورودی  نود یا ۱۸۰ درجه می باشد. از تفاوت دیگر انواع مختلف شیر برقی این است که در برخی از آنها از یک بوبین و یک خروجی آب استفاده شده است. در برخی دیگر از دو بوبین و دو خروجی آب استفاده شده است. تعمیر مایکروویو از خدمات تخصصی مجموعه اطمینان سرویس می باشد در صورت نیاز به خدمات با ما تماس بگیرید.

مراحل و نوع انجام تعمیر شیر برقی ظرفشویی

زمانی که با تست متوجه شدید که ایراد از قسمت شیربرقی می باشد ، می بایست هرچه سریعتر اقدام به تعمیر آن کنید. و از جمله نکاتی که قبل از تعمیرباید به آن توجه کنید این است که باید منبع برق اصلی به دستگاه را جدا نمایید. محل قرارگیری شیربرقی Dishwasher solenoid repair در پشت پانل دستگاه پایین  در گوشه سمت راست  ویا چپ می باشد.

برای باز کردن پانل پشت دستگاه هم ممکن است دو پیچ در بالا و یادر زیر آن  وجود داشته باشد. دو پیچ را بازکرده و پانل را تنها با چند ضربه بیرون بکشید. با برداشتن پنل، دریچه ورودی آب را که به وسیله شیلنگ وصل شده را می بینید. که به طور کلی یک منبع تغذیه شیلنگ از ماشین به دریچه ورودی آب وجودارد و یک شیلنگ دیگر برای از شیرآب که برای تخلیه آب می باشد وجود دارد، در این زمان می توانید شیلنگ هارا هم چک کنید تا از صحت درستی و سالم بودن از این قسمت نیز اطمینان پیداکنید ، وچک کنید که شیلنگ ها مسدود نباشد.

ایرادات رایج در ظرفشویی درارتباط با شیربرقی

از جمله مشکلات رایج در ظرفشویی ها روشن نشدن آن و یا آب گیری نکردن است. شیر برقی می تواند عامل این مشکلات باشد. همچنین آب دادن و یا نشت آب از پایین ظرفشویی که اغلب مشکل ساز است، نیز به قسمت شیربرقی ماشین ظرفشویی مرتبط است.البته اینکه اگر در دستگاه آب گیری انجام نمی شود در درجه اول میبایست از فشارورودی آب اطمینان حاصل کنید. اگر ایرادی درآن قسمت نبود شیر برقی مشکل دارد و باید آن را تعمیر یا تعویض کنید.

مجموعه اطمینان سرویس با داشتن کادری مجرب و حرفه ای و متخصصین با تجربه آماده ارائه خدمات به شما هموطنان گرامی می باشد.

تعمیر شیر برقی ماشین ظرفشویی
تعمیر شیر برقی ماشین ظرفشویی

روش تست شیربرقی ظرفشویی

زمانی که مطمئن شدید علت بروز مشکل در دستگاه خرابی بخش شیربرقی می باشد ، می توانید تست نهایی را انجام دهید و در صورت نیاز تعمویر و یا تعویض نمایید .

 • قبل از شروع کار باید دو شاخه دستگاه را از برق بکشید تا کامل برق دستگاه قطع شود، و ورودی آب اصلی به دستگاه را م برای تمیزی و اطمینان و دقت در کار قطع کنید.
 • در ادامه باید پنل پشتی رابردارید. برای اینکار 2 تا 4 تا پیچ وجود داردکه باید باز کنید ،شیر به 2 یا 4 سیم و شلنگ وصل می باشد. آن را با یک انبردست آزاد کنید.
 • نهایتا اهم متر را به پایانه وصل کنید. (عدد بی نهایت نشان دهنده صدمه دیدن سلنویید است)
 • سپس در ادامه شیلنگ های تخلیه را بررسی کنید. چرا که ممکن است حتی اگر دریچه الکتریکی کار کند مهر و موم شکسته باشد. در نتیجه مواد غذایی که روی ظروف بوده موجب مسدود شدن آن باشد.

مراحل عوض کردن شیربرقی ظرفشویی

 1. در درجه اول برای انجام درست دو شاخه را از پریز جدا نمایید تا برق دستگاه کاملا قطع باشد.
 2. در ادامه کار شیلنگ  آب ظرفشویی را از شیر آب جدا کنید
 3. نوبت به جدا کردن پنل پشت دستگاه است که پیچ های بدنه را باز نمایید و پنل را بردارید.
 4. سپس شیلنگ شیربرقی را آزاد کنید.
 5.  در ادامه کاربست شیلنگ داخلی را باز کنید تا شیلنگ آزاد شود و درنهایت آن را از دستگاه خارج نمایید.
 6. در آخر شیلنگ و شیربرقی جدید را به خرطومی وصل کنید. سپس بعد فشاردهید تا در جای خود قرار گیرد و برای محکم شدن بست بزنید.
 7.  نهایتا پنل را که در مرحله اول جدا کردید در جای خود محکم کرده و پیچ هایش را ببندید. و دستگاه را به برق متصل کنید و بزنید تا کارکند.

به این نوشته امتیاز دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.