کارهایی که به هنگام سرویس یخچال فریزر باید انجام دهید

کارهایی که به هنگام سرویس یخچال فریزر باید انجام دهید

همچنین این کوتاهی ممکن است باعث مشکلات دیگری نیز شود که استفاده از یخچال و فریزر را تحت تأثیر قرار می‌دهد. معمولاً زمانی که یخچال فریزر ها دچار مشکل می‌شوند، مشکلات آنها خود را به صورت صدای زیاد، خاموش شدن‌های نامنظم و حتی سرد نشدن به اندازه کافی نشان می‌دهند. همین موضوع باعث می‌شود که شرکت‌های سازنده آنها یک برنامه سرویس یخچال فریزر به خریداران پیشنهاد دهند که آنها را اجرایی کنند. 

 ممکن است از طرف هر شرکتی یک سبک سرویس یخچال فریزر پیشنهاد شود. برخی از بندهای آن‌ها زیاد یا کم شود؛ اما نکته‌ای که اهمیت دارد این است که اصول و مبانی تمیز کردن و نگهداری از یخچال‌ها به شکل مناسبی انجام شود و از تأثیر شرایط مختلف بر روی آنها تا حد امکان جلوگیری شود. در نهایت اگر نتوانید مسئله سرویس یخچال فریزر را به شکل مناسب و استاندارد انجام دهید، بهتر است با تعمیرگاه‌هایی مانند اطمینان سرویس در تماس باشید و در مورد وضعیت یخچال خورد مطمئن شوید.

 ما در این مطلب ۸ مورد از کارهایی که به هنگام سرویس یخچال فریزر باید انجام دهید را به شما پیشنهاد داده‌ایم. کسانی که به دنبال سرویس یخچال فریزر خود هستند بهتر است این موارد رو انجام دهند.

کارهایی که به هنگام سرویس یخچال فریزر باید انجام دهید

1. محل اتصال برق را چک کنید!

 یکی از مواردی که باید به هنگام سرویس یخچال فریزر مدنظر قرار گیرند، این است که محل اتصال برق مورد بررسی قرار گیرد. زمانی که یک یخچال در فعالیت خود دچار مشکل می‌شود و نمی‌تواند فضای داخلی خود را سرد نگه دارد، یکی از مهمترین عامل‌های ایجاد چنین مشکلی، وجود اتصال در قسمت محل اتصال برق است. از سوی دیگر معمولاً با گذر زمان ممکن است به دلایل مختلفی به این محل‌ها فشار وارد شود و از جای خود کنده شود. عدم ارتباط مناسب باعث می‌شود که یخچال در شرایط مختلف کارایی مناسبی نداشته باشد. بنابراین توصیه ما این است که در گام اول شروع سرویس یخچال فریزر حتماً به سراغ محل اتصال برق آن بروید و وضعیت آن را چک کنید. تعمیر مایکروویو از خدمات تخصصی مجموعه اطمینان سرویس می باشد در صورت نیاز به خدمات با ما تماس بگیرید.

2. ترموستات را مجدداً تنظیم کنید

 یکی از مشکلاتی که هنگام نصب یخچال فریزر فراموش می‌شود و معمولاً افراد بدون توجه به آن نسبت به نصب یخچال اقدام می‌کنند، عدم تنظیم ترموستات آن است که به هنگام سرویس یخچال فریزر باید مجدداً آن را تنظیم کنید. ترموستات در تنظیم دمای داخلی یخچال و همچنین ایجاد شرایط مناسب برای جلوگیری از فاسد شدن مواد غذایی در درون آن اهمیت دارد. معمولاً خانواده‌ها و نصابها سعی می‌کنند تنظیمات ترموستات را به همان حالت اولیه حفظ کنند. این در حالی است که در جریان سرویس یخچال فریزر باید مجدداً وضعیت ترموستات را بررسی کرده و دمای مناسب داخل یخچال را تنظیم کنید. 

3. سیستم تهویه داخلی را تمیز کنید

 وجود جریان هوای مناسب برای فرایند خنک کنندگی یک یخچال فریزر حیاتی است. این بدین معنی است که هوا لازم است وارد محفظه شده و در پشت کمپرسور جریان داشته باشد. متاسفانه به دلیل عدم آشنایی با این قسمت و قرار دادن مواد غذایی نامناسب درون یخچال فریزرها، شاهد هستیم که این دریچه‌های ورودی بسته شده و جریان هوا به خوبی برقرار نمی‌شود. به هنگام سرویس یخچال فریزر لازم است که این دریچه را پیدا کنید. سپس سعی کنید تمام قسمت‌های آن را پاک کنید. پاک بودن سیستم تهویه باعث می‌شود که عملکرد مطلوب یخچال فریزر انجام گیرد و فرآیند سرد شدن آن مناسب باشد. 

کارهایی که به هنگام سرویس یخچال فریزر باید انجام دهید
کارهایی که به هنگام سرویس یخچال فریزر باید انجام دهید

4. بخش‌های حیاتی موتور یخچال را تمیز کنید

 اکثر یخچال فریزرها عایق هستند و نسبت به نفوذ و خروج دما نگرانی ندارند. اما بخش‌های مهمی در آنها وجود دارد که ممکن است برای عملکرد آنها مسئله ساز شود. کمپرسورها، کویل ها و فن ها برای تولید سرما در آنها حیاتی هستند. اگر اندازه یخچال بزرگ باشد و در کنار یکدیگر قرار گیرند ممکن است عملکرد آنها تحت تأثیر قرار گیرد. قرار گرفتن گرد و خاک و آلودگی نیز در نهایت باعث کاهش کارآیی آن‌ها می‌شود. بنابراین هنگام سرویس یخچال فریزر ابتدا موتور آن را خاموش کنید. با استفاده از یک پارچه قسمت‌های مختلف موتور یخچال را بشویید تا بازدهی آن افزایش یابد. اگر تمیز کردن موتور یخچال به شکل مناسبی انجام شود، مطمئن باشید که عملکرد یخچال به حالت طبیعی برمی گردد. 

 ۵. واشرها و نوارهای درب یخچال فریزر را بررسی کنید

همان طور که دوست دارید فضای منزل شما از ورود هوا و خروج گرما عایق می‌باشد. یخچال فریزرها نیز باید مهر و موم شوند تا سرمای تولید شده در آنها باقی بماند. در غیر این صورت تمام تلاش‌های موتور برای سرد نگهداشتن مواد خوراکی داخل آنها به هدر خواهد رفت. بنابراین انتظار می‌رود که در هنگام سرویس یخچال فریزر بخش‌های مختلف درب یخچال، از جمله واشرها و نوارهای کناری آن را بررسی کنید و از سالم بودن آنها مطمئن شوید. اگر هر کدام از این موارد به علت رسیدن رطوبت یا هر مورد دیگری آسیب دیده باشد، می‌توان از بلند شدن لبه آن از کناره یخچال متوجه شد و باید آنها را جایگزین کنید. توجه داشته باشید که در جریان سرویس یخچال فریزر این مرحله بسیار اهمیت دارد.

مجموعه اطمینان سرویس با سابقه و فعالیت فراوان در زمینه تعمیر ماشین لباسشویی و… دارای مجوز از سوی اتحادیه و دارای متخصص تعمیرکار ماشین لباسشویی در تهران و تعمیرکار ماشین لباسشویی در کرج و تکنسین های فنی و متعهد مفتخر است که انواع ماشین های لباسشویی را با گارنتی سرویس خدمات تعمیر و سرویس نماید.

6.  فضای بیشتری برای یخچال فریزر فراهم کنید

 همانطور که عنوان شد، یخچال‌ها از سیستم تهویه هوا بهره می‌برند. از این طریق یک جریان هوا بین آنها و محیط بیرون به وجود می‌آید. به همین دلیل لازم است که فضای اطراف آن‌ها کاملاً باز باشد. تا این هوا جریان داشته و سیستم‌های تهویه یخچال فریزر به شکل مناسب کار کنند. زمانی که هنگام بررسی یخچال فریزر خود متوجه می‌شوید که هوای داخل آن سرد نمی‌شود و نسبت به سطح انتظار شما عملکرد پایین‌تری دارد، باید وضعیت مکان آن را مورد بررسی قرار دهید و از باز بودن فضای آن اطمینان داشته باشید. بنابراین هنگامی که یخچال خود را به طور کامل بررسی کردید و مشکلات احتمالی آن را برطرف کردید، نوبت به جابجایی یخچال به یک محل مناسب با فضای آزاد زیاد می‌رسد که ممکن است مجبور شوید آن را در محل دیگر از آشپزخانه نصب کنید. 

7. فضای داخلی یخچال را با توجه به شرایط بهینه تنظیم کنید

 پس از سرویس یخچال فریزر و بررسی کردن قسمت‌های مختلف، زمان شستن و چیدن وسایل درون آن فرا می‌رسد. معمولاً شستن داخل یخچال کمک می‌کند که از تجمع مواد غذایی در قسمت فیلترها و سایر قسمت‌های آن جلوگیری شود. و تهویه هوای مناسب بین فریزر و یخچال صورت گیرد. مواد مختلفی برای شستن یخچال و از بین بردن بوی آن پیشنهاد می‌شود. جوش شیرین به عنوان در دسترس ترین شیوه مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ماده به دلیل خصوصیات ذاتی خود به راحتی می‌تواند فضای یخچال را تمیز کرده و باکتری‌های آن را از بین برد.

 از سوی دیگر لازم است که چیدن وسایل نیز با توجه به استاندارد انتخاب شود. از گذاشتن مواد با درجه حرارت بالا درون یخچال جلوگیری کنید. چیدن مواد بسیار مهم است و کارایی یخچال فریزر را تحت تأثیر قرار می‌دهند. از طرفی دیگر موادی که درون یخچال گذاشته می‌شود نباید هیچگونه بخاری گازی از خود متصاعد کنند. زیرا باعث تأثیر بر روی سایر مواد و ساختار داخلی یخچال می‌شود. بنابراین توصیه می‌شود که هنگام سرویس یخچال فریزر به این موارد توجه داشته باشید. 

8. سوئیچ درب یخچال فریزر را بازبینی کنید

 آخرین موردی که هنگام سرویس یخچال فریزر باید مورد بازرسی قرار دهید، سوئیچ درب یخچال است که عملکرد سیستم خنک کننده را تحت کنترل خود قرار دارد. اکثر یخچال فریزرهای جدید و هوشمند دارای یک سوئیچ غیر فعال کننده بر روی درب خود هستند. که به صورت هوشمندانه باعث غیر فعال شدن سیستم خنک کننده آن می‌شود. هنگامی که در آن باز می‌شود، این سیستم نیز فعال می‌شود. بنابراین اگر پس از بازبینی سوئیچ متوجه شدید که خراب است، لازم است که با یک تعمیرکار تماس بگیرید و از آنها بخواهید که نسبت به رفع مشکل آن اقدام کنند. 

کارهایی که به هنگام سرویس یخچال فریزر باید انجام دهید

 سرویس یخچال فریزر به صورت سالانه می‌تواند کمک شایانی به عملکرد آن داشته باشد و همزمان کردن این سرویس با بازرسی‌های نمایندگی‌ها و تعمیرکاران احتمال افزایش آن طول عمر آن را بالا می‌برد. بنابراین توصیه ما این است که در فواصل زمانی مشخص، یخچال فریزر خود را به یک تعمیرکار ماهر نیز نشان دهید. ما نیز در اطمینان سرویس در کنار شما خواهیم بود و برای کسب اطلاعات بیشتر با همکاران ما در اطمینان سرویس با شماره تماس‌های  02188909397 و 02166402086 در تماس باشید.

به این نوشته امتیاز دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.