نحوه نگهداری ماشین لباسشویی اتوماتیک ، لطفاً برای ایمنی ماشین لباسشویی خود ، دستورالعمل های زیر را دنبال کنید:

 


1_ اطمینان حاصل کنید که ماشین لباسشویی از چهار طرف آن به دیوار یا مبلمان لمس نباشد.
2_ زمانی که میخواهید لباس های خود داخل ماشین لباسشویی بگذارید در بازرسی و خالی کردن لباس از سکه ها و قفل زیپ در نظر بگیرید.
3_ قرار دادن تکه های رختشویی کوچک مانند جوراب در کیسه پارچه ای یا کیف بالشی را در نظر بگیرید.
4_ توجه داشته باشید که هیچ یک از اشیاء را روی سطح ماشین لباسشویی قرار ندهید.
5_ ارتفاع دهانه تخلیه نباید از 60 سانتی متر کمتر باشد و بیش از 90 سانت بالای سطح نباشد.
6_ نصب شلنگ لاستیکی را در نظر بگیرید و لطفا قبل از کار حتماً شیر آب را باز کنید.
7- حتماً اطمینان حاصل کنید که دستگاه به یک منبع زمینی با جریان متصل شده و شبکه برق دارای حداکثر بار 2250 وات باشد ، علاوه بر سایر دستگاههای استفاده شده که همزمان با ماشین لباسشویی کار می کنند.
8- استفاده از مقادیر صحیح پودر خوب شستشو را در نظر بگیرید و کف آن کم باشد، همچنین پودر لباسشویی یا سایر مواد افزودنی قبل از شروع برنامه شستشو باید در مکان های صحیح داخل سینی دیسپان قرار داده شود.
9 - باید مقادیر شستشوی مشخص شده را رعایت کنید و از آنها بیشتر نشوید.
10 - هنگام شستن پارچه و لباس پشمی، مقدار صحیح شستشوی ماشین لباسشویی را در نظر بگیرید.
11- قبل از کار باید مطمئن شوید که درب ماشین لباسشویی بسته است. یکی از شایع ترین نقص های ماشین لباسشویی اتوماتیک ، عدم پاسخ به باز شدن درب ماشین لباسشویی اتوماتیک است. درب ماشین لباسشویی اتوماتیک بسته است و در طی فرایند شستشو نمی توان آن را باز کرد ، تا زمانی که با ریختن تمام آب درون حوضه به طور کامل تمام شود ، باقی می ماند. پس از این فرآیند می توان درب جلو را باز کرد. برخی از ماشین های لباسشویی باید دو دقیقه یا بیشتر صبر کنید تا بتوانید در را باز کنید. در شرایطی که فرایند شستشو به پایان رسیده و شما قادر به باز کردن درب نیستید ، ممکن است مشکل در قسمت مکانیکی قفل درب به دلیل وجود پارچه ای باشد که از کار آن جلوگیری می کند، یا مشکل در تخلیه آب داخل سینک یا مشکل در چرخه اتوماتیک شستشو باشد.