نحوه نگهداری ماشین لباسشویی اتوماتیک ، لطفاً برای ایمنی ماشین لباسشویی خود ، دستورالعمل های زیر را دنبال کنید:

 


1_ اطمینان حاصل کنید که ماشین لباسشویی از چهار طرف آن به دیوار یا مبلمان لمس نباشد.
2_ زمانی که میخواهید لباس های خود داخل ماشین لباسشویی بگذارید در بازرسی و خالی کردن لباس از سکه ها و قفل زیپ در نظر بگیرید.
3_ قرار دادن تکه های رختشویی کوچک مانند جوراب در کیسه پارچه ای یا کیف بالشی را در نظر بگیرید.
4_ توجه داشته باشید که هیچ یک از اشیاء را روی سطح ماشین لباسشویی قرار ندهید.
5_ ارتفاع دهانه تخلیه نباید از 60 سانتی متر کمتر باشد و بیش از 90 سانت بالای سطح نباشد.
6_ نصب شلنگ لاستیکی را در نظر بگیرید و لطفا قبل از کار حتماً شیر آب را باز کنید.
7- حتماً اطمینان حاصل کنید که دستگاه به یک منبع زمینی با جریان متصل شده و شبکه برق دارای حداکثر بار 2250 وات باشد ، علاوه بر سایر دستگاههای استفاده شده که همزمان با ماشین لباسشویی کار می کنند.
8- استفاده از مقادیر صحیح پودر خوب شستشو را در نظر بگیرید و کف آن کم باشد، همچنین پودر لباسشویی یا سایر مواد افزودنی قبل از شروع برنامه شستشو باید در مکان های صحیح داخل سینی دیسپان قرار داده شود.
9 - باید مقادیر شستشوی مشخص شده را رعایت کنید و از آنها بیشتر نشوید.
10 - هنگام شستن پارچه و لباس پشمی، مقدار صحیح شستشوی ماشین لباسشویی را در نظر بگیرید.
11- قبل از کار باید مطمئن شوید که درب ماشین لباسشویی بسته است. یکی از شایع ترین نقص های ماشین لباسشویی اتوماتیک ، عدم پاسخ به باز شدن درب ماشین لباسشویی اتوماتیک است. درب ماشین لباسشویی اتوماتیک بسته است و در طی فرایند شستشو نمی توان آن را باز کرد ، تا زمانی که با ریختن تمام آب درون حوضه به طور کامل تمام شود ، باقی می ماند. پس از این فرآیند می توان درب جلو را باز کرد. برخی از ماشین های لباسشویی باید دو دقیقه یا بیشتر صبر کنید تا بتوانید در را باز کنید. در شرایطی که فرایند شستشو به پایان رسیده و شما قادر به باز کردن درب نیستید ، ممکن است مشکل در قسمت مکانیکی قفل درب به دلیل وجود پارچه ای باشد که از کار آن جلوگیری می کند، یا مشکل در تخلیه آب داخل سینک یا مشکل در چرخه اتوماتیک شستشو باشد.


مجموعه اطمینان سرویس بیش از چند سال در زمینه نصب، تعمیر و سرویس لوازم خانگی فعالیت دارد. برنامه این گروه بر مبنای خدمات رسانی سریع، با کیفیت و در محل مشتری و بدون نیاز به جابجایی شکل گرفته است. این گروه با بکارگیری بهترین تکنسین های آموزش دیده و استفاده از بهترین قعطات لوازم خانگی موجود در بازار برای رضایت مشترکین خود اقدام به فعالیت در این زمینه می کند.


12_ بعد از انتخاب برنامه مورد نیاز ، فشار دادن کلید عملکرد را در نظر بگیرید و مطمئن شوید که چراغ نشانگر روشن شده است
13- توجه داشته باشید که در حین کار درب را باز نکنید، از قدرت خود برای سعی در باز کردن درب ماشین لباسشویی استفاده نکنید ، زیرا این امر ممکن است درب را در معرض شکست و آسیب شدید قرار دهد.
14- قبل از تلاش برای باز کردن درب ماشین لباسشویی ، باید دو دقیقه از پایان چرخه صبر کنید.
15- پس از اتمام شستشو ، جریان الکتریکی را در نظر بگیرید.
16- بعد از اتمام شستشو ، بستن شیر آب را در نظر بگیرید.
17- ترجیح داده می شود بعد از استفاده از ماشین لباسشویی ، درب ماشین لباسشویی کمی باز شود.
18- فیلتر تخلیه و فیلتر منبع آب باید به طور مداوم تمیز شود.
19- برای حفظ کارایی مکانیکی دستگاه باید یک چرخه با استفاده از سرکه رقیق شده هر سه ماه یکبار انجام شود.
20- اگر توجه کردید که بوی لباسشویی خوب نیست ، باید بدانید که دلیل اصلی نهفته بودن خاک داخل سینک یا کشوی مخصوص برای قرار دادن پودر لباسشویی در آن است. این عامل اصلی بوی نامطبوع است که ممکن است بعد از شستن لباس در برش لباس پیدا کنید. همچنین ممکن است بعضی از لباس ها را کثیف پیدا کنید. بنابراین ، شما باید بلافاصله حوضه ماشین لباسشویی را تمیز کنید.
21- اگر فهمیدید که لباس های شسته شده شما هنوز با آب مرطوب هستند و خشک نیستند ، دلایل مختلفی وجود دارد که ممکن است در پس این امر باشد ، از جمله اینکه ممکن است شما مقداری از لباس را بر وزن خود از وزن ماشین لباسشویی قرار داده باشید ، یا مقداری نسبتاً کمی از آنچه ماشین لباسشویی تعادل خود را از دست می دهد ، قرار دهید. ممکن است در ورودی آب یا زهکشی آب مشکلی ایجاد شود.
22- اگر ماشین لباسشویی شما در طول کار خود به خصوص در مرحله خشک کردن که مرحله چرخش سریع ماشین لباسشویی است ، لرزش زیادی داشته باشد ، بدانید که ماشین لباسشویی شما به درستی روی کف نصب نشده است. ماشین لباسشویی باید در حالت افقی 100٪ باشد. با استفاده از مقیاس آب ماشین را به صورت افقی کالیبره کنید. اطمینان حاصل کنید که موقعیت افقی از راست به چپ است و دوباره برای بررسی افقی از عقب به جلو. با چرخاندن پاهای ماشین در جهت عقربه های ساعت ، ارتفاع ماشین را کالیبره کنید.
شیر ورودی آب روی ماشین قسمتی است که شیلنگهای آب به آن وصل شده و جریان آب گرم و سرد را به داخل دستگاه کنترل می کند. یک مشکل دریچه می تواند باعث شود که ماشین به طور صحیح پر نشده یا به هیچ وجه پر نشود. برای برطرف کردن این مشکل تعمیر شیر ماشین کافی است، اما می توانید درگاه های ورودی را تمیز کنید تا جریان آب کامل بازیابی شود. همچنین می توانید دریچه را آزمایش کنید تا مشخص شود که آیا این شکست شده است یا خیر. تعویض دریچه بد یک عمل ساده است و باید طبق مدل ماشین لباسشویی انجام شود.


مجموعه اطمینان سرویس بیش از چند سال در زمینه نصب، تعمیر و سرویس لوازم خانگی فعالیت دارد. برنامه این گروه بر مبنای خدمات رسانی سریع، با کیفیت و در محل مشتری و بدون نیاز به جابجایی شکل گرفته است. این گروه با بکارگیری بهترین تکنسین های آموزش دیده و استفاده از بهترین قعطات لوازم خانگی موجود در بازار برای رضایت مشترکین خود اقدام به فعالیت در این زمینه می کند.