تعمیر ماکروفر به عنوان یکی از لوازم خانگی برقی همیشه جزو نیازهای خانواده های ایرانی است. امروزه استفاده از لوازمی مانند ماکروفرها  برای پخت سریع غذا در اکثر منازل رایج شده است. اکثر لوازم برقی قیمت های بالایی دارند در نتیجه باید تعمیرات آنها به افراد با تجربه سپرده شود. امکان تعمیر ماکروفر برای تمامی تکنسین های ساده با اطلاعات عمومی وجود ندارد. المنت و نوع کارکرد دستگاه های جدید با توجه به تکنولوژی به کار رفته در آنها متفاوت است. هزینه تعمیر ماکروفر با توجه به نوع عملکرد این دستگاه ها  و تکنولوژی های به کار رفته در آنها محاسبه می شود. توجه کنید استفاده از تکنسین های آموزش دیده در نمایندگی های شرکتی برای تعمیر دستگاه های همان برند تاثیرات بیشتری دارد و شما را از هزینه های بعدی تعمیرات مجدد در امان نگه می دارد. برند های مختلف ماکروفر ها در بازار هستند که هر کدام مدل های متنوعی از این دستگاه را به بازار عرضه کرده اند اما تمامی این ماکروفرها دارای قطعات مشابه نیستند.

تعمیر ماکروفر های برند های خارجی نیاز به استفاده از تکنسین های شرکتی همان برند دارد. این دستگاه ها به صورت پیچیده طراحی شده اند و گاها قطعاتی که به عنوان جایگزین برای آنها تولید می شود در ایران نایاب است لذا نمایندگی این شرکت ها دارای قطعات اصلی یا مونتاژ هستند و نمی توان از قطعات دستگاه دیگر به عنوان جایگزین در ماکروفر دیگر استفاده کرد. استفاده نامناسب از قطعات یدکی در زمان تعمیرات ماکروفر به دلیل گرم شدن المنت های آن ممکن است باعث سوختن سوئیچ دستگاه یا المنت های دستگاه شود. همانطور که گفته شد قطعات استفاده شده برای ماکروفر ها بسیار حساس هستند و نمی توان تعمیرات انها را به دست افراد مبتدی سپرد.

تعمیر انواع مختلف ماکروفر

تعمیر ماکروفرهای خارجی

ماکروفرهای کره ای و ژاپنی نسبت به سایر نمونه ها در ایران از محبوبیت بیشتری برخوردار هستند و سال ها نمونه های مختلف این دستگاه ها به ایران وارد شده است. امکان تعمیر قطعات این دستگاه ها برای تکنسین های شرکتی راحت تر است. همچنین اکثر تکنسین های آموزش دیده تعمیرات ماکروفر با روند تولید محصولات این شرکت ها آشنایی دارند در نتیجه راحت تر محل مشکلات را در سیستم آنها شناسایی می کنند. تعمیر ماکروفر سامسونگ به دلیل استفاده عمومی از آن حتی در منازل توسط تکنسین ها انجام می شود. همچنین تعمیر ماکروفر ال جی به عنوان یکی دیگر از برند های محبوب لوازم برقی ایران توسط اکثر نمایندگی های این شرکت در مدت زمان بسیار کوتاه انجام می شود. برای تعمیر این دستگاه ها نیاز به پیدا کردن قطعات نایاب ندارید همچنین اکثر شرکت های فروش این دستگاه برای حداقل مدت دو سال آنها را ضمانت می کنند و شما می توانید در صورت خرابی دستگاه از خدمات گارانتی استفاده کنید. تعمیر ماکروفر پاناسونیک با توجه به مدل های متنوع آن باید حتما در نمایندگی های شرکتی انجام شود.

اما ماکروفرهای اروپایی دارای قطعات نایاب تر در ایران هستند. تعمیرات ماکروفر دلونگی با توجه به محبوبیت آن نسبت به سایر برند های اروپایی راحت تر است اما سایر مدل ها دارای قطعات نایاب هستند و برای تعمیرات آنها به زمان بیشتری نیاز دارید.

تعمیر ماکروفر در تهران

تعمیرات انواع ماکروفر و ماکروویو در تهران بیشتر در نمایندگی های شرکت های مرجع با استفاده از تکنسین های آموزش دیده انجام می شود. هزینه های تعمیرات این دستگاه ها در نمایندگی ها طبق تعرفه شرکت مرجع از مشتری ها اخذ می شود. دستگاه های با کارایی بالاتر و پیشرفته تر الزاما هزینه تعمیرات بالاتر دارند. تعمیر ماکروفر های داخلی با هزینه بسیار پایین تر از برند های خارجی انجام می شود. تعمیر ماکروفر بوتان معمولا تا چند سال شامل ضمانت می شود و هزینه ای از مشتری ها دریافت نمی شود. تعمیرات ماکروفر دوو بیشتر توسط شرکت ها و نمایندگی ها انجام می شود اما تولید و منتاژ قطعات داخلی این دستگاه در ایران کار را برای تعمیرات ماکروفر های این شرکت بسیار ساده کرده است. تعمیرات بیشتر دستگاه های داخلی از جمله تعمیرات ماکروفر کنوود توسط کلیه تعمیرکاران برجسته و آموزش دیده تهران انجام می شود.