یخچال فریزر یکی از لوازم منزل است که معمولا کم ترین مشکل را با آن داریم و طول عمر آن ها به شکلی است که تا سال های طولانی نیازی به تعویض یخچال فریزر یا مراجعه به یک تعمیر کار نخواهیم داشت. اما بعد از پایان عمر مفید این دستگاه ها، مسایلی پیش می آید که مجبور به تعویض یخچال فریزر خود خواهید بود و حتی تماس با گروه های حرف های تعمیر وسایل منزل، مانند گروه اطمینان سرویس، نمی تواند چاره ساز باشد.

با این حال، قبل از اینکه به سراغ یخچال فریزر برویم و آن را از محل خود خارج کنیم، بهتر است بخشی از جا های مختلف آن را بررسی کنیم (کار هایی که به هنگام سرویس یخچال فریزر باید انجام دهید) و دنبال برخی از نشانه های آشکار برای نشان دادن تعویض یخچال فریزر بگردیم. مشخص شدن این نشانه ها میتواند بسیاری از حقایق را برای شما روشن کند. ۹ علامت واضح و مشخص در زمینه خرید یک یخچال فریزر جدید عبارتند از:

تعرق و رطوبت بیش از حد

 
یخچال فریزر

اگر می بینید که یخچال شما بیش از حد عرق می کنند و همیشه در فضای داخلی آن با قطرات آب مواجه می شوید، بدین معنی است که مشکل دستگاه شما به سیستم خنک کننده آن برمی گردد. اگر متوجه این مشکل در مورد یخچال فریزر خود شدید، باید بلافاصله لاستیک ها و واشر های اطراف درب آن را بررسی کنید و منشا قطرات آب را پیدا کنید. اگر در بررسی این قسمت ها متوجه شدید که سیستم به اندازه کافی مهر و موم و بسته است، باید به سراغ گزینه تعمیر یا متاسفانه تعویض یخچال فریزر خود بروید. همچنین ممکن است نشانه هایی از تعرق در بخش های داخلی یخچال را ببینیم که نشان دهنده عملکرد نامناسب سیستم تنظیم درجه حرارت داخلی آن است. اگر این موضوع ادامه یابد، احتمال فاسد شدن غذای داخل یخچال نیز وجود دارد.

داغ شدن موتور در حال کار

 
یخچال فریزر

احساس کردن درجه حرارت بالا هنگامی که دست خود را بر پشت یخچال فریزر قرار می دهید، غیرمعمول است. با این حال احساس گرمای بیش از حد یک نشانه واضح هست که بخشی از یخچال فریزر شما به شکل درست کار نمی کند. لازم است بدانید که کویل در پشت یخچال با مواد عایق پوشش داده شده است و از خروج گرمای بیش از حد جلوگیری می کند. اگر در مورد یخچال فریزر خود متوجه چنین مشکلی شدید، می توانید از یک تعمیرکار برای بازرسی کویل ها کمک بگیرید. با توجه به وضعیت و مشکلات به وجود آمده، تعویض کویل یخچال گزینه خوبی است. اما اگر یخچال شما قدیمی است و نشانه های آشکار دیگری، که در ادامه با آن ها خواهیم پرداخت، در آن دیده شد، باید به فکر تعویض یخچال فریزر خود باشید.

غذا در داخل یخچال فریزر به سرعت خراب می شود

 
یخچال فریزر

یکی دیگر از نشانه های غیر قابل انکار که یخچال شما به درستی عمل نمی کند، زمانی است که متوجه خراب شدن غذا ها و بو دادن آن ها به هنگام مصرف به شکل غیر معمول، می شوید. برای امتحان این مشکل می توانید چند بسته نوشیدنی در یخچال خود قرار دهید که زمان سرد شدن آن ها طولانی تر از حالت معمول باشد. یک یخچال فریزر زمانی که غذای شما را خنک نگه می دارد، عملا انرژی مصرف می کند؛ حال اگر قادر به حفظ انرژی و سرما در داخل یخچال نباشند، یعنی به شکل خالص باعث اتلاف انرژی می شود. این بدین معنی است که یخچال فریزر شما نسبت به حالت معمول، انرژی بیشتری مصرف می کند و برای جلوگیری از این مشکلات لازم است که به راهکار تعویض یخچال فریزر فکر کنید.

یخچال فریزر شما به شکل عجیبی یخ می کند

 
یخچال فریزر

یکی دیگر از شیوه هایی که متوجه نیاز به تعویض یخچال فریزر خود شوید این است که به شدت یخ کرده و شبیه به یک کوه یخ در فصل زمستان باشد. طبیعتا نقش اصلی یخچال نگهداری از غذا ها و جلوگیری از فاسد شدن آنها است، در عین حال تمایل ندارید که با منجمد شدن آنها، کیفیت مواد غذایی خود را از دست بدهیم. اگر در چنین موقعیتی قرار دارید، و مجبور هستید که برای استفاده از هر کدام از مواد غذایی، کلی یخ بشکنید بهتر است به سراغ تنظیمات یخچال فریزر خود بروید. در دستگاه های جدید از سیستم های اتوماتیک استفاده می شود که این مشکل کمتر دیده می شود. برای این مشکل دو گزینه در اختیار دارید که در مورد دستگاه های کم سن و سال بهتر است به سراغ تعمیرکار بروید و برای دستگاه های قدیمی مجبور به تعویض یخچال فریزر هستید.