گارانتی تعمیرات لباسشویی به چه صورت می باشد؟

گارانتی تعمیرات لباسشویی به چه صورت می باشد؟

تعمیر ماشین لباسشویی و سرویس قطعات این دستگاه برقی باید به طور مستمر انجام شود. لباسشویی یکی از پرکاربرد ترین لوازم برقی منازل است. و به دلیل ارتباط مداوم با آب و رطوبت معمولا پس از مدتی استفاده دچار استهلاک می شود. کلیه دستگاه های ماشین لباسشویی خریداری شده از نمایندگی ها معمولا بین 6 ماه تا 2 سال دارای گارانتی هستند. و درصورت خرابی دستگاه به راحتی تعویض قطعات توسط تکنسین ها انجام می شود. در ادامه خواهیم گفت که گارانتی تعمیرات لباسشویی باید به چه صورت می باشد. پس با ما همراه باشید.

یکی از مهم ترین مواردی که در زمان تعمیرات ماشین لباسشویی باید به آن توجه کنید تکنسین های خبره است. بیشتر لباسشویی ها دارای سیستم برقی حساسی هستند. در صورت تعمیرات غیر اصولی و استفاده از قطعات غیر اورجینال در تعمیرات دستگاه باعث سوختن کل سیستم برق رسانی می شود. بهتر است برای تعمیرات لباسشویی برند های مختلف از تعمیرکاران نمایندگی همان برند استفاده کنید. معمولا فروش لباسشویی خارجی  مانند ال جی، سامسونگ، توشیبا و غیره رایج بوده است. اکثر تعمیرکاران با روند تولید و تعمیرات آنها آشنا هستند. اما بعضی از برند های جدید اروپایی کمی سخت تر تعمیر می شوند و نیاز به تعمیرکاران تخصصی دارند.

تعمیر ماشین لباسشویی

انجام تعمیر ماشین لباسشویی باید توسط تعمیرکاران خبره انجام شود. لوازم جانبی لباسشویی های تولیدی در داخل کشور سریع تر تهیه می شود و معمولا این قطعات نسبت به نمونه های خارجی مشابه ارزان تر هستند. تمامی قطعات غیر قابل تعمیر در دستگاه ماشین لباسشویی باید با قطعات اورجینال دستگاه تعویض شوند. زیرا قطعات فیک کارایی مناسب ندارند و باعث اختلال در سیستم برق رسانی می شوند. هر نوع از اختلالات دستگاه لباسشویی به قسمت خاصی از دستگاه مربوط می شود. اما اغلب سیستم برق رسانی و تایمر سریع تر دچار استهلاک می شوند.

تعمیر ماشین لباسشویی از جمله خدماتی است که تعمیرکاران اطمینان سرویس در شرق و غرب و شمال و جنوب تهران به شهروندان عزیز ارائه می دهند. سرعت در ارائه خدمات و استفاده از قطعات فابریکی نقش اساسی ای در روند کاری سیستم شما می گذارد. در ادامه شما را با نحوه تعمیر ماشین لباسشویی آشنا خواهیم کرد.

تعمیر ماشین لباسشویی در منزل

از آنجا که لباسشویی یکی از لوازم سنگین منازل محسوب می شود جابه جایی دستگاه کمی سخت است. بیشتر افراد ترجیح می دهند تعمیرات دستگاه زیر نظر آنها در منزل انجام شود. برای این کار نیاز به تعمیرکاران خبره همان برند است. بیشتر دستگاه ها تنها نیاز به تعویض قطعات کوچک دارند و به راحتی قابل تعمیر در منزل هستند. در صورتی که لباسشویی در منزل تعمیر نشود باید آن را با ماشین مخصوص و بدون هیچ گونه فشار به محل نمایندگی انتقال دهیم تعمیر لباسشویی توسط تعمیرکاران مجاز باعث می شود که شما از سلامت دستگاه خود آسوده خاطر باشید.

تعمیرات لباسشویی برای هر بخش از آن نیاز به تخصص دارد و این کار باید توسط تعمیرکاران مجاز انجام شود. عیب یابی صحیح دستگاه باعث کاهش هزینه و زمان تعمیرات می شود گاها چند قطعه توسط تعمیرکاران تعویض می شود. در حالی که تنها یک قطعه خاص باید تعویض شود این عمل باعث خرابی در سایر بخش های دستگاه و  صرف زمان بیشتر تعمیرات می شود.

گارانتی تعمیرات لباسشویی به چه صورت می باشد؟
گارانتی تعمیرات لباسشویی به چه صورت می باشد؟

گارانتی خدمات تعمیرات لباسشویی

توجه کنید شرکت های معتبر معمولا خدمات خود را حداقل به مدت یک ماه گارانتی می کنند. در نتیجه در صورت خرابی در همان بخش دستگاه می توانید درخواست تعمیرات مجدد بدون صرف هیچ هزینه ای داشته باشید. تعمیرات بعضی از ماشین لباسشویی های ساده مانند تعمیر ماشین لباسشویی سطلی ساده تر انجام می شود. این نمونه از لباسشویی ها دارای سیستم چندان پیچیده ای نیستند. و به راحتی در مدت زمان کوتاه و تنها با تعمیر و تعویض قطعات ریز دستگاه راه اندازی می شوند. تعمیر لباسشویی دوقلو یا لباسشویی های صنعتی بزرگ باید حتما توسط نمایندگی ها انجام شود.

این دستگاه ها کمی نسبت یه لباسشویی های خانگی بزرگ تر هستند و نیاز به تعمیرات تخصصی تر دارند. لباسشویی های دو قلو خانگی معمولا ساده هستند. و جزو دسته قدیمی لباسشویی ها محسوب می شوند. اکثر تعمیرکاران با تجربه لباسشویی با روند تولید و تعمیرات این دستگاه ها به طور کامل آشنا هستند. و معمولا تعمیرات آنها تنها در چند ساعت انجام می شود. دستگاه هایی که دارای تکنولوژی های جدید هستند به صورت پییچده تر ساخته شده اند معمولا نمایندگی ها با ورود هر کدام از ماشین لباسشویی های جدید به بازار روش تعمیرات و تعویض قطعات را به تکنسین ها آموزش می دهند. اغلب تعمیر ماشین لباسشویی در تهران و شهرهای بزرگ به دلیل وجود نمایندگی های اصلی سریع تر انجام می شود.

مشکلات متداول ماشین لباسشویی و نحوه رفع آن

دلیل لرزش ماشین لباسشویی چیست؟

از اصلی ترین دلیل که می تواند باعث ایجاد لرزش در ماشین لباسشویی می شود، تراز نبودن ماشین لباسشویی می باشد. باید ماشین را بر روی سطحی صاف و بدون شیب قرار دهید.
اگر ماشین لباسشویی شما لرزش زیادی داشته و حرکت می کند امکان دارد که فنرهای نگهدارنده که وظیفه جدا نگه داشتن مخزن از محفظه لباسشویی و نگهداری مخزن را بر عهده دارد. در واقع وظیفه اصلی این فنرها از بین بردن لرزش لباسشویی در حین چرخش می باشد.

مجموعه اطمینان سرویس با سابقه و فعالیت فراوان در زمینه تعمیر ماشین لباسشویی و… دارای مجوز از سوی اتحادیه و دارای متخصص تعمیرکار ماشین لباسشویی در تهران و تعمیرکار ماشین لباسشویی در کرج و تکنسین های فنی و متعهد مفتخر است که انواع ماشین های لباسشویی را با گارنتی سرویس خدمات تعمیر و سرویس نماید.

ماشین لباسشویی کار نمی کند؟

ماشین لباسشویی به دلایل مختلفی می تواند از کار بیفتد که ساده ترین آن ها قطع برق می باشد. بنابراین اولین کاری که شما در صورت بروز این مشکل انجام می دهید، بررسی برق ساختمان و پریز ورودی دستگاه می باشد.
در صورتی که دکمه روشن و خاموش ماشین لباسشویی شما خراب شده باشد، درخواست روشن شدن به برد ارسال نشده و همین عامل می تواند باعث عدم کارکرد ماشین لباسشویی شود.

دلیل مسدود شدن فیلتر مشین لباسشویی چیست؟

مسدود شدن فیلتر ماشین لباسشویی می تواند باعث عدم تخلیه ماشین لباسشویی شود. بنابراین باید برای کارکرد بهتر و صحیح ماشین لباسشویی فیلتر تخلیه را به صورت مرتب و با توجه به میزان کارکرد خود تعویض کنید.
فیلترهای تخلیه نقش مهمی را در ماشین لباسشویی ایفا می کند. این فیلترها مو و پرز و دیگر کثیفی های موجود در لباس ها را به خود جذب کرده و از ورود آن ها به داخل پمپ جلوگیری می کند. فیلترها به نوعی محافظ پمپ بوده و باید آن را هر چند وقت بک بار تعویض کنید تا مشکلی در پمپ شما ایجاد نکند.

کلیدهای ماشین لباسشویی از کار افتاده و غیر فعال شده است؟

در صورتی که قفل کودک ماشین لباسشویی شما فعال باشد، تمامی کلیدهای ماشین لباسشویی شما از کار می افتد. بنابراین ابتدا قفل کودک را بررسی کنید تا غیرفعال باشد.
از دیگر دلایلی که ممکن است باعث از کار افتادن تمامی کلیدهای ماشین لباسشویی شما شود، خرابی برد دستگاه می باشد. بردها از اصلی ترین بخش های ماشین لباسشویی هستند. که تمامی فرمان های دستگاه توسط این قطعه صادر و به بخش های مختلف ماشین لباسشویی ارسال می شود. بنابراین در صورتی که این قطعه خراب شود باید تعمیر آن را به یک متخصص ماهر و با تجربه بسپارید.

چرا ماشین لباسشویی به طور ناگهانی خاموش می شود؟

برخی اوقات به صورت ناگهانی ماشین لباسشویی شما از کار می افتد که باعث نگرانی شما می شود. بنابراین ابتدا برق ساختمان و برق ورودی دستگاه را بررسی کنید. در صورتی که برق وصل بود، این امکان وجود دارد که برد الکترونیکی دستگاه و تایمر آن دچار مشکل شده باشد. که این قطعه باید توسط یک متخصص مورد بررسی قرار گیرد. در صورت مواجه شدن با این مشکل بهتر است از یک تعمیرکار مجرب و حرفه ای کمک بگیرد.

ایجاد صداهای ناهنجار در ماشین لباسشویی به چه دلیل رخ می دهد؟

یکی از دلیل صداهای غیر طبیعی ماشین لباسشویی به علت تراز نبودن لباسشویی می باشد. بنابراین به محل قرارگیری پایه های ماشین لباسشویی دقت کرده تا بر روی سطح صافی باشد. همچنین خرابی کمک فنر و یا کاسه نمد ماشین لباسشویی نیز می تواند از دیگر دلایل سر و صدای ماشین لباسشویی باشد .که باید این قطعات بررسی شده و هر کدام ایراد داشت را تعویض کنید.
در صورتی که تسمه دستگاه خراب شده باشد می تواند باعث ایجاد صداهای ناهنجار در ماشین لباسشویی شود و نیاز به تعویض دارد.
لازم به ذکر است که هر ماشین لباسشویی حجم مشخصی دارد. در صورتی که بیش از حجم تعیین شده لباس در آن قرار داده شود، دستگاه به سختی می تواند بچرخد و در نتیجه باعث ایجاد صداهای ناهنجار می شود.همه این مشکلات توسط تعمیرکار ماشین لباسشویی قابل انجام است.

دلیل نشتی ماشین لباسشویی را مورد برسی قرار دهید؟

نشتی می تواند دلایل متعددی داشته باشد که یکی از دلایل آن سهل انگاری در نصب می باشد. که باعث شده شلنگ های این دستگاه استحکام بالایی نداشته باشد. بنابراین باید در هنگام نصب به شلنگ های تخلیه و شلنگ های ورودی دستگاه اهمیت زیادی دهید.
مشکل در پمپ تخلیه نیز می تواند باعث بروز نشتی شود و باید توسط تعمیرکاران حرفه ای و با تجربه تعمیر شود. فرسودگی و از بین رفتن لاستیک های دور درب نیز می تواند منجر به نشت شود که این فرسودگی در طول زمان و با باز و بسته شدن مکرر درب ماشین لباسشویی اتفاق می افتد.
فرسودگی های لوله های تخلیه نیز از دیگر دلایل نشت ماشین لباسشویی می باشد که باید پیش از مشکل ساز شدن تعویض گردد. همچنین شل شدن واشر انتهای این شلنگ ها نیز می تواند نشتی را در پی داشته باشد.

دلیل عدم تخلیه صحیح ماشین لباسشویی را مورد بررسی قرار دهید؟

از رایج ترین و اصلی ترین دلیل عدم تخلیه ماشین لباسشویی می توان به خرابی پمپ تخلیه اشاره کرد. که باید توسط تعمیرکار بررسی شده و در صورت عدم تعمیر، این قطعه تعویض شود.
مسدود شدن شلنگ تخلیه با پرزها و موهای موجود بر روی لباس ها نیز می تواند از دیگر دلایل عدم تخلیه ماشین لباسشویی باشد. برای رفع این گرفتگی باید آب ماشین لباسشویی را تخلیه کرده و سپس شلنگ را از جای خود خارج کرده و آب را با فشار به آن وارد کنید تا آشغال های موجود در آن تخلیه شود.

چرا دور تند ماشین لباسشویی کار نمی کند؟

یکی از دلیل عدم کارکرد ماشین لباسشویی بر روی دور تند، خرابی خازن راه اندازی دور تند می باشد. بنابراین باید خازن را تست کرده و در صورت خرابی آن را تعویض کنید.
گاهی اوقات نیز نرسیدن ولتاژ به دور تند نیز می توان باعث شود که ماشین لباسشویی نتواند بر روی دور تند کار کند. که در این صورت باید خازن دستگاه مورد بررسی قرار گیرد.
قطع و یا خرابی سیم های رابط دور تند نیز باعث می شود که دستگاه قادر به کار کردن بر روی دور تند نباشد. در نتیجه باید توسط یک تعمیرکار مورد بررسی قرار گرفته و تعمیر شود.

ماشین همچنان در حال کار کردن بوده و متوقف نمی شود؟

در صورتی که مراحل شستشوی لباس ها به اتمام رسیده ولی همچنان لباسشویی در حال چرخش بوده و کار خود را متوقف نمی کند، این احتمال وجود دارد که تایمر دستگاه خراب شده باشد و نیاز به تعویض دارد.

دلیل باقی ماندن مواد شوینده بر روی لباس ها چیست؟

خراب شدن المنت ماشین لباسشویی می تواند یکی از دلایل باقی ماندن مواد شوینده بر روی لباس ها باشد. زیرا در صورتی که آب گرم وارد لباسشویی نشود، آب سرد قادر نخواهد بود که شوینده ها را به خوبی از روی لباس ها پاک کند.
استفاده از شوینده های نامناسب نیز می تواند باعث باقی ماندن پودر بر روی لباس های شما شود. بنابراین بهتر است از شوینده های مرغوب و مناسب با ماشین خود را استفاده کنید. به حجم شوینده نیز توجه نموده و بیشتر از ظرفیت درون جاپودری شوینده نریزید.

دلیل کف نکردن ماشین لباسشویی چیست؟

کف نکردن ماشین لباسشویی نه تنها مشکل نیست بلکه یک حسن نیز به حساب می آید. برخی ها برای شستن لباس های خود درون ماشین لباسشویی خود از پودرهای شوینده دستی استفاده می کنند. که کف کرده و مانع از شستشوی صحیح لباس ها می شود. بهتر است برای شستن لباس های خود درون ماشین لباسشویی از شوینده های مخصوص ماشین استفاده کنید. تا کف کمتری داشته و لباس های شما را بهتر بشوید.
کف ماشین لباسشویی ممکن است به هیدروستات و یا پمپ تخلیه شما آسیب وارد کند. بنابراین بهتر است که از شوینده های مخصوص ماشین برای شستن لباس های خود استفاده کنید. تا علاوه بر شستشوی بهتر لباس ها، به ماشین لباسشویی شما نیز آسیبی وارد نکند.

نصب ماشین لباسشویی در تهران

برای نصب ماشین لباسشویی ابتدا باید محل قرارگیری آن را تعیین کنید. محل نصب دارای یک سری شرایط است که بر روی کارکرد دستگاه شما تاثیر می گذارد که از جمله آن می توان به صاف بودن محل قرارگیری ماشین لباسشویی، قرارگیری در مکان نزدیکی شلنگ آب و … اشاره کرد. نصب صحیح شلنگ های تخلیه و شلنگ ورودی آب دستگاه نیز از اهمیت بالایی برخوردار بوده و باید دقت زیادی را در نصب ماشین لباسشویی به خرج داد. در نتیجه سپردن نصب به دست افراد متخصص کار صحیحی نبوده و امکان دارد در آینده مشکل ساز شود.

سرویس ماشین لباسشویی

تجربیات ثابت کرده که افرادی که به موقع ماشین لباسشویی خود را سرویس می کنند، از کارکرد دستگاه خود راضی تر بوده و دستگاهشان عمر طولانی تری دارد. بنابراین سرویس اصولی و به موقع ماشین لباسشویی می تواند باعث کاهش هزینه های تعمیرات شما شود.

هزینه تعمیر ماشین لباسشویی

عوامل متعددی می تواند بر روی قیمت تعمیر ماشین لباسشویی تاثیر گذار باشد که از جمله این عوامل می توان به نوع قطعه و برند آن اشاره کرد. همچنین دستمزد تکنسین و نوع ماشین لباسشویی شما نیز بر روی قیمت تعمیر ماشین لباسشویی تاثیرگذار می باشد.

شرکت اطمینان سرویس با سرویس های ویژه تعمیرات ماشین لباسشویی در تهران و تعمیرات ماشین لباسشویی در کرج در خدمت شما می باشد.

به این نوشته امتیاز دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.