تعمیر ماشین لباسشویی - اطمینان سرویس

تعمیر ماشین لباسشویی

تعمیر ماشین لباسشویی

نخستین نوع ماشین لباسشویی در سال 1797 اختراع شد و آن تخته شستشو بود. اما در سال 1874 ویلیام بلک استون، بارزگان و تولید کننده ذرت اهل ایندیانا برای همسرش یک هدیه تولد ساخت. که ماشینی بود که کثیفی ها را از روی لباس ها می شست و پاک می کرد. این دستگاه شامل یک تغار چوبی بود که در آن یک تکه چوب تخت با شش میخ چوبی کوچک بود. و یک دسته داشت که آن ها را جلو و عقب می برد.

تاریخچه ماشین لباسشویی:

درسال 1900 میخ های فلزی جایگزین میخ های چوبی شدند. بعد از آن در 1906 موتور الکتریکی برای نخستین بار در این وسیله به کار گرفته شد. سپس در 1907 نخستین دستگاه شرکت می تگ ساخته شد که دسته چرخنده و زیر آن چرخ لنگر داشت. در 1922 شرکت می تگ سیستمی عرضه کرد که به جای کشیدن لباس ها در آب آن ها را با فشار آب و هم زدن تمیز می کرد.

از میان تمام روش هایی که در آن زمان برای طراحی ماشین لباسشویی پیشنهاد شد تنها دو سیستم امروزه باقی مانده است. یکی همان روش فشار آب که هنوز هم مهم ترین سیستم است و دیگری سیستم استوانه ایی که لباس را درون یک استوانه چرخان می شوید.

از اوایل دهه 1930 یکی از شاخص های جانبی شرکت هوایی بندکس شروع به کار روی یکی از مهم ترین پیشرفت های ماشین لباس شویی کرد. وسیله ای که جان دبلیولین اختراع کرد به طور همزمان لباس ها را می شست، آب می کشید و آب اضافی آن را خارج می کرد. معرفی نخستین ماشین لباس شویی خودکار در 1947 گام مهم دیگری در این زمینه بود.  

در 1953 ماشین لباسشویی به یکی از وسایل ضروری خانه مبدل شد و از آن به بعد همچنان این وسیله در حال تکمیل است و دکمه هایی برای انواع پارچه های خاص و جدید به آن ها اضافه می شود. تعمیر هود درسا، تعمیر هود مس توربولاین از خدمات تخصصی مجموعه اطمینان سرویس در اسرع وقت به شما مشتریان عزیز می باشد.

انواع ماشین لباسشویی:

انواع ماشین های لباسشویی متداول عبارتند از:

 • نوع سطلی
 • نوع دوقلو
 • نوع سطلی تمام اتوماتیک با درب از بالا، با محور عمودی
 • نوع تمام اتوماتیک با درب شیشه ای، با محور افقی

تفاوت مدل پایه و آخرین مدل یک مارک ماشین لباسشویی در چیست؟

افرادی که به دنبال خرید ماشین لباسشویی هستند با پرسشی اساسی مواجه می شوند. و آن این است که اگر پول بیشتری بدهند و ماشین لباسشویی گران تری خریداری کنند، آیا لزوما لباسهایشان بهتر شسته خواهد شد یا خیر. جواب منفی است. با خریدن ماشین لباسشویی های آخرین مدل معمولا تنظیمات بیشتر، چرخش سریع تر و احتمالا استوانه های بزرگتری عایدتان خواهد شد.

اما کیفیت ساخت به همان شکل ماشین های مدل پایینتر خواهد بود. همه تولیدکنندگان ماشین لباسشویی چندین مدل طبق استانداردی که خودشان در نظر دارند تولید می کنند. معمولا مدل های پایه سرعت چرخش کمتر، دکمه های کمتر, تنظیمات کمتر و حجم کمتری دارند.

ممکن است تفاوت قیمت مدل پایه با آخرین مدل به چند صد هزار تومان هم برسد. اما هیچ تفاوتی در کیفیت آن ها وجود ندارد. اگر میخواهید کیفیت لباسشویی که قصد خرید آن را دارید بهتر باشد باید مارک بهتری انتخاب کنید. مثلا اگر مدل پایه ماشین لباسشویی با مارک بهتر را انتخاب کنید مسلما آرام تر و مطمئن تر از ماشین لباسشویی آخرین مدل با مارک پایین تر برایتان کار می کند.

نکته مهم

ساخت یک مارک ماشین لباسشویی، چه مدل پایه و چه تنظیم دار و چه آخرین مدل، همه با یک استاندارد ساخته شده اند و بیشتر قطعاتشان مانند هم است. هنگام خرید، قیمت مدل های پایه و مدل کامل ماشین لباسشویی های مارک دار که مختلف هستند را با هم مقایسه کنید.

اگر قیمت پایه یک ماشین لباسشویی چهارصد هزار تومان است و مدلی که شما پسندیده اید هفتصد هزار تومان است بدانید که صرفا سیصد هزار تومان بابت ظاهر و دکمه های بیشتر پول می پردازند. اگر از این دکمه ها استفاده نمیکنید لزومی هم ندارد که پول اضافی بابت آن بدهید. تعمیر هود مس، تعمیر هود توربولاین را به مجموعه اطمینان سرویس بسپارید و با خیال آسوده هود تعمیر شده و سالم را تحویل بگیرید.

آیا کارخانه ها عمدا ماشین لباسشویی را طوری می رساند که زود خراب و از دور خارج شود؟

می توان گفت عمدا نه، اما در نهایت همین اتفاق می افتد. خیلی از ماشین لباسشویی های مدرن را طوری می سازند که هر چه ممکن است ازران تر به فروش برسد، چون بعضی خریداران این طور می خواهند. نتیجه این می شود که ماشین هایی ساخته می شود که عمر زیادی ندارند و از طرفی هزینه تعمیر آن ها هم خیلی بالاست.

بنابراین این ماشین لباسشویی ها خیلی هم ارزان نیستند و در حقیقت در دراز مدت گران تر در می آیند. هر چه ماشین لباسشویی ها ازران تر باشد، فاصله بین هزینه تعمیر و جایگزینی قطعاتش کمتر میشود.

خیلی از ماشین لباسشویی های ارزان قیمت بیش از سه تا پنچ سال عمر نمی کنند چون نخستین باری که خراب می شوند حدود نصف قیمت خریدشان یا بیشتر باید برای تعمیرشان هزینه کرد. از طرفی تولیدکنندگان ماشین لباسشویی های ارزان قیمت تمایلی به عرضه قطعات یدکی ازران قیمت ندارند که همین موضوع بیش از پیش مشکل ساز می شود.

با در نظر گرفتن این مشکلات شاید بهتر باشد از همان ابتدا ماشین لباسشویی گران تری بخرید، مگر اینکه از قبل تحقیق کنید و مطمئن شوید که اگر در آینده لازم شد قطعه ای را عوض کنید قیمت قطعات یدکی ماشین لباسشویی مورد نظرتان منطقی است. در غیر این صورت اگر ماشین لباسشویی گران قیمت بخرید معمولا تا 20 سال خیالتان کاملا راحت است.

مجموعه اطمینان سرویس مطلب جالبی را درباره تعمیر ماشین ظرفشویی منتشر کرده است که می توانید از آن مطلب نیز دیدن کنید.

آیا اگر ماشین لباسشویی گران تری بخرم بهتر است؟

اگر از مارک بهتری بخرید بله اما اگر پول بیشتری صرف گران تر بودن مدلی از همان مارک بکنید که دکمه های بیشتر و سرعت چرخش بیشتری دارد جواب منفی است. باید در نظر داشته باشید عبارت (ماشین لباسشویی بهتر) به کیفیت و مطمئن بودن ماشین لباسشویی برمی گردد.

اگر بهتر بودن ماشین لباسشویی را از روی دکمه ها و تنظیماتش ارزیابی کنید از این مورد غافل می مانید. و مانند خریدن یک ماشین فرسوده با رنگ و ظاهر زیبا است. بعضی از این شکایت دارند که مدام مجبورند هزبنه های گزاف تعمیر ماشین لباسشویی نه چندان قدیمی شان را بپردازند.

این ماشین لباسشویی ها معمولا کیفیت خوبی ندارد، اما این افراد عقیده دارند ماشین لباسشویی شان را خیلی هم ارزان نخریده اند. مشکل اینجاس که آن ها پول اضافی بابت چرخش سریع، حجم بیشتر و تنظیمات گوناگونی داده اند و نه برای کیفیت قطعات. بدترین تولید کننده ها هم می توانند به محصول خود زیبا ترین رنگ را بزنند.

حتی ممکن است دور خیلی بالایی داشته باشد اما چون سایر قطعات ارزان قیمت است تکان های شدید می تواند به دیگر قطهات آسیب وارد کند. اگر هنگام خرید مدل پایه را بخرید ممکن است چرخش آن خیلی سریع نباشد، تنظیم کمتری داشته باشد و حجم آن هم معمولی باشد اما باز هم به آخرین مدل مارک پاییتن تر با همان قیمت می ارزد.

اساس شستشو در ماشین های لباس شویی:

شستشو الیاف براساس انتقال آلودگی از الیاف به آب می باشد که چند عامل در دستیابی به این هدف سهیم هستند.

 • مواد شوینده
 • حرکت مکانیکی
 • حرارت
 • زمان

عملیات شستشو:

 • شامل چهار مرحله است.
 • لباس ها در آب و شوینده غوطه ور می شود
 • جدا کردن آلودگی
 • با تخلیه و آبکشی چرک ها را از بین می برد

نتیجه شستشو:

برای بدست آوردن نتیجه رضایت بخش از شستشو، به موارد زیر دقت کنید.

 • اساس و طبیعت الیاف
 • اساس و طبیعت آلودگی و چرک ها
 • سختی آب
 • محصولاتی که برای شستشو استفاده میشوند (مانند انواع پودر، صابون، مواد افزودنی مانند نرم کننده، ضد الکتریسیته سفید کننده ها)

تعمیر هود فوتیل، تعمیر هود فلومی خود را به اطمینان سرویس بسپارید و در سریع ترین زمان ممکن هودتان را دریافت کنید.

نتیجه شستشو به عوامل زیر بستگی دارد:

 • نوع الیاف
 • نوع آب
 • نوع کثیفی

قسمت شستشو کاملا شبیه به لباسشویی سطلی در مخزن دوم است. سیستم آبگیری از لباس های شسته شده همان سیستم موجود در لباسشویی اتوماتیک است. لباس ها درون مخزن اصلی که سطح بدنه اش سوراخ کاری شده است ریخته شده و زمانی که با فرمان تایمر موتور خشک کن راه می افتد. بر اثر نیروی گریز از مرکز آب لباس ها از طریق سوراخ های موجود روی مخزن اصلی درون مخزن فرعی قرار دارد، به طرف کانال خروجی هدایت شده و از شلنگی که برای تخلیه در نظر گرفته شده خارج می شود.

در ماشین های دو زمانه به ندرت از واتر پمپ استفاده می شود. ماشین های دو مخزنه دارای دو موتور هستند و هر دو موتور از نوع آسنکرون هستند. موتور شستشو توانایی چرخش به چپ و راست را دارد و توسط تایمر مرتبا به طرف راست و چپ می چرخد. همین برتری ماشین های لباسشویی دوقلو سبب شده که لباس ها تمیز تر شسته شود.

آشنایی با ابزار های مورد استفاده در تعمیر ماشین لباسشویی :

 • فازمتر فازمتر وسیله ای است که برای تشخیص فاز از نول به کار می رود.

 • انبردست: انبردست انواع مختلفی می باشد که از انواع آن می توان به 3 نوع زیر اشاره کرد
 • انبردست ساده یا تخت: جهت صاف کردن و یا تابیدن سیم ها استفاده میشود
 • انبر دست مرکب: برای نگه داشتن قطعه کار و روکش برداری و یا بریدین سیم استفاده می شود.
 •  انبردست لبه تیز (گاز انبر).  برای بریدن سیم ها و کابل ها مورد استفاده قرار می گیرد. برای بیرون آوردن میخ نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

 • دم باریک: این وسیله که جهت فرم دادن و بریدن سیم ها به کار می رود، در چهار نوع دم تخت، دم گرد، دم کج و دم باریک ساخته می شود.

 • انواع لحیم:

لحیم ها را می توان به دو دسته تقسیم کرد:

 • لحیم نرم: نقطه ذوب آن حدود 500 درجه سانتی گراد می باشد. اغلب لحیم های موجود در بازار به صورت ترکیبی از سرب و قلع تولید می شوند که در صد آلیاژ آن ها به نوع مصرفشان تغییر می کند. مثلا لحیم 40 یعنی لحیمی که 40 درصد آن قلع و 60 درصد آن سرب است.
 • لحیم سخت: نوعی لحیم کاری است که در آن نقطه ذوب ماده پرکننده بیشتر از ۴۲۷ درجه باشد.
 • ابزار لحیم کاری: هویه یکی از ابزار های اصلی تولید حرارت و ذوب نمودن لحیم در لحیم کاری است. بخش ذوب کننده لحیم در هویه از جنس مس می باشد. دلیل استفاده از مس این است که لحیم روی آن اثری ندارد، همچنین حرارت را به خوبی در خود ذخیره می کند و حرارت را انتقال می دهد.
 • هویه ها به دو نوع تقسیم می شوند:
 • هویه ای که با گرمای خارجی گرم می شود.
 • هویه ای که با عبور جریان از یک المنت گرم می شود.

اطمینان سرویس با سال ها تجربه در زمینه نمایندگی هود مس توربولاین، نمایندگی هود مس فعالیت می کند با ما همراه باشید.

ماشین های لباسشویی اتوماتیک در از جلو، با گردش دورانی سریع:

انواع ماشین لباسشویی های اتوماتیک درب از جلو، محور افقی با تسمه و پولی با مشخصات فنی زیر معرفی می گردد: – فیوز مصرفی ۱۰ آمپر – دکمه حذف خشک کن – فیلتر پمپ با قابلیت تمیز شوندگی خودکار، رد کردن پرز های زیر لباس – مکانیزم حفاظت موتور در برابر اضافه بار – تنظیم خودکار حجم آب ورودی متناسب با وزن و نوع لباس ها.

ماشین های لباسشویی در از جلو تمام اتوماتیک ترکیبی با تهویه:

این لباسشویی ها پس از تخلیه و دور تند نهایی، با داشتن مجموعه فن و هیتر اضافی به وسیله تایمر مجزا شروع به تولید هوای گرم می کنند. با عبور از بین لباس ها در داخل آبکش، از طریق لوله تخلیه هوا که معمولا در پشت ماشین قرار می گیرد به خارج ماشین رانده می شود.

ماشین های لباسشویی درب از جلو اتوماتیک ترکیبی با داستر کندانسور:

در این ماشین های لباسشویی درب جلو پس از پایان دور تند و آبگیری از لباس ها، آبکش به صورت چپ و راست حرکت می کند. سپس لباس ها در مجاورت هوای گرم به طور کامل خشک می شوند. البته با این تفاوت که هوای گرم و مرطوب حاصل، از ماشین خارج نمی شود و به سمت واحد کندانسور هدایت می شوند. این واحد با عبور مقدار کمی آب سرد خنک نگه داشته می شود.

رطوبت موجود در هوا به مایع تبدیل می شود و به صورت آب جمع می شوند. در نهایت توسط پمپ تخلیه و از طریق شلنگ از ماشین خارج می گردد. سپس هوای گرم و خشک دوباره از طریق خشک کن به چرخش در می آید.

ماشین های لباسشویی تمام اتوماتیک ترکیبی در از جلو، با گردش دورانی سریع و خشک کن کامل:

این ماشین ها دارای لباس شویی اتوماتیک و خشک کن در یک ماشین لباسشویی می باشند.

تعمیر ماشین لباسشویی
تعمیر ماشین لباسشویی

مجموعه اطمینان سرویس از نمایندگی هود توربولاین و نمایندگی هود فلومی پشتیبانی می کند با ما در تماس باشید.

معمولا در ماشین های لباسشویی از سه نوع موتور اتوماتیک استفاده می شود که عبارتند از:

 • الف: موتور های القایی آسنکرون
 • ب: موتور های DC
 • ج: موتور های یونیورسال.

الف – موتور های آسنکرون (القایی): این موتور دو سرعته بوده و نیاز به خازن راه انداز دارد و هم چنین دارای محافظ حرارتی (اورلود) می باشد. دور تند لباسشویی شامل سیم پیچ اصلی و سیم پیچ فرعی با مقاومت های مختلف می باشد. ولی دور کند، از دو سیم پیچ با مقاومت مساوی تشکیل شده است. که جهت چپگرد و راستگرد کردن دیگ به کار می رود.

ب -موتور DC: این موتور بدون زغال بوده و دارای یک روتور با آهنربای دائمی می باشد. از این موتور در ماشین های درب از جلو و درب از بالا تسمه و پولی استفاده می شود.

ج – موتور یونیورسال: از این موتور در مدل های الکترومکانیکی و الکترونیکی استفاده می شود. خازن راه اندازی کنترل دور این موتور توسط برد الکترونیکی و از روش کنترل ولتاژ، انجام می شود. این موتور دارای یک تاکوژنراتور برای تنظیم دور آن می باشد که با طرز کار آن، آشنا می شوید.

عملیات شستشو در ماشین های لباسشویی به چه صورت است؟

شامل چهار مرحله است: لباس ها در آب و شوینده غوطه ور می شود – جدا کردن آلودگی – با تخلیه و آبکشی چرک ها را از بین می برد

ابزار های مورد استفاده در تعمیر ماشین لباسشویی چیست؟

ابزار های مورد استفاده در تعمیر ماشین لباسشویی فازمتر و انبردست و دم باریک می باشد. مجموعه اطمینان سرویس قابلیت ارائه خدمات تعمیر انواع ماشین لباسشویی در اسرع وقت را دارد با ما همراه باشید.

به این نوشته امتیاز دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.