نحوه تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب و مراحل آن

نحوه تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب و مراحل آن

با توجه به وضعیت آب تصفیه و آب شهری، بسیاری از خانواده‌ها نسبت به کیفیت آن مردد هستند. در نتیجه ترجیح می‌دهند که به سراغ دستگاه‌های تصفیه آب بروند. اما نحوه تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب برای آنها به یک چالش بزرگ می باشد. در مناطق مختلف کشور، شاهد استفاده از منابع کاملاً متفاوتی هستیم. که برخی از آنها از آب شهری و تصفیه، برخی از آب چشمه‌ها و برخی نیز از آب چاه و قنات استفاده می‌کنند. از این جهت کیفیت آب مصرفی در مناطق مختلف متفاوت می باشد. به همین دلیل شاهد هستیم که بعد از استفاده کوتاه مدت از این دستگاه‌ها، فیلترهای آنها غیرقابل استفاده می‌شوند.  در این مطلب قصد داریم تا نحوه تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب و مراحل آن را با هم مرور کنیم.

فیلتر تصفیه آب

 شرکت‌های تولید کننده دستگاه‌های تصفیه آب از چند فیلتر همراه برای این دستگاه‌ها استفاده می‌کنند که هزینه خریدار آن کاهش یابد. درخواست کمک از تعمیرکار می توانید به افزایش هزینه های استفاده از این فیلتر ها منجر شود. از این رو خانواده‌ها نسبت به این موضوع نگران باشند. در طرف مقابل، برخی از افراد تلاش می‌کنند که نحوه تعویض این فیلترها را فراگرفته و در فواصل زمانی مشخص نسبت به تعویض آنها اقدام کنند. تعویض مناسب و سر موقع نه تنها باعث می‌شود که کیفیت آب مصرفی بالا باشد، به طول عمر بیشتر دستگاه نیز کمک می‌کند. تعمیر مایکروویو از خدمات تخصصی مجموعه اطمینان سرویس می باشد در صورت نیاز به خدمات با ما تماس بگیرید.

نحوه تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب و مراحل آن
نحوه تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب و مراحل آن

ما در گروه اطمینان سرویس در ادامه مطلب نحوه تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب و مراحل آن به شکل اصولی و عملی را آموزش می دهیم.

برای شروع تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب ابتدا شیر ورودی را ببندید.

برای شروع تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب، شیر وروری آب را ببندید. عملکرد این دستگاه‌ها بدین صورت است که جریان آب از یک قسمت وارد دستگاه شود. سپس پس از عبور از چند فیلتر با کارایی‌های مختلف، وارد مخزن دستگاه می شود. و مصرف کننده می‌تواند به مرور زمان از این منبع استفاده کند. بنابرین قطع جریان ورودی کمک می‌کند که به راحتی دستگاه را باز کرده و قسمت‌های مختلف آن را مورد بررسی و بازدید قرار دهید.

جریان برق ورودی به دستگاه را قطع کنید.

 یکی دیگر از قسمت‌های دستگاه تصفیه آب، ورودی جریان برق است که به عملکرد دستگاه‌ها و پمپاژ آن و همچنین تصفیه بهتر آب کمک می‌کند. کار کردن با این وسایل در صورتی که به برق متصل باشند، بسیار خطرناک است و باید توجه داشته باشید که حتماً جریان برق ورودی را قطع کنید. نحوه اتصال این دستگاه‌ها به برق ممکن است متفاوت باش.، بنابر این قبل از شروع به تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب اول جریان برق ورودی را قطع کنید.

شیر خروجی را باز کنید.

شیر خروجی دستگاه تصفیه آب برای کنترل حجم آب خروجی و همچنین کنترل فشار داخلی دستگاه به کار گرفته می‌شود. برای تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب لازم است که فشار داخلی دستگاه به صفر رسیده باشد. همچنین آب ذخیره شده در مخزن دستگاه کاملاً خالی باشد. بنابراین شیر خروجی را باز کنید. تا کلیه آب ذخیره درون آن تخلیه شود و فشار دستگاه به صفر برسد. اکنون می‌توانید به سراغ فیلترها و باز کردن پوسته هوزینگ بروید.

پوسته هوزینگ یا فیلترها را باز کنید.

با توجه به مدل دستگاه‌های تصفیه آب، ممکن است تعداد فیلترها و پوسته هوزینگ در آنها متفاوت باشد. بنابراین نم یتوان به شکل دقیق گفت که در این مرحله چند فیلتر را باز کنید، اما در حالت معمول و دستگاه‌های کوچک دارای سه هوزینگ هستند، که می‌توانید با استفاده از آچار آنها را باز کنید و وضعیت داخلی و فیلترهای آنها را مورد بررسی قرار دهید. این پوسته‌ها وظیفه اصلی نگه داشتن فیلترها و اتصال آنها به بدنه دستگاه تصفیه آب را بر عهده دارند.

فیلترهای قدیمی را بررسی کنید.

پس از جدا کردن هوزینگ و مشخص شدن فیلترها، می‌توانید به بررسی کلی وضعیت آنها بپردازید و دلیل افت کیفیت آب خروجی دستگاه را بفهمید. البته این کار به تجربه و مهارت بیشتر نیاز دارد و می‌توانید از یک تعمیرکار یا یک استاد کار ماهر کمک بگیرید. با این حال با یک بازدید بصری می‌توانید تشخیص دهید که فیلترهای قدیمی تا چه اندازه دچار مشکل شدند و آیا نیاز به تعویض دارند یا خیر.

با توجه به الگوی قبلی، فیلترهای جدید را نصب کنید.

زمانی که هوزینگ یا پوسته فیلتر را جدا می‌کنید، به خاطر داشته باشید که نحوه قرارگیری آنها و همچنین ترتیب آنها بر روی دستگاه را به خاطر داشته باشید. ولی اگر احساس می‌کنید که ممکن است در این مورد دچار مشکل شوید، بهتر است از یک دوربین گوشی همراه خود کمک بگیرید. و با این کار ترتیب قرارگیری آنها را به خاطر بسپارید. اگر فیلترهای قدیمی، قابل استفاده نباشند، به راحتی می‌توانید با توجه به راهنمای استفاده شده بر روی فیلترها، و همچنین تصاویری که از نحوه قرار گرفتن آنها گرفته‌اید، فیلترها را درون هوزینگ قرار داده و آنها را به دستگاه تصفیه آب متصل کنید.

مجموعه اطمینان سرویس با داشتن کادری مجرب و حرفه ای و متخصصین با تجربه آماده ارائه خدمات به شما هموطنان گرامی می باشد.

ممبران قدیمی را بردارید و جایگزین کنید.

 یکی دیگر از بخش‌هایی که در تصفیه آب نقش حیاتی دارند و به هنگام تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب باید آن را تعویض کنید، ممبران دستگاه است. که درگرفتن آلودگی‌ها و تصفیه کردن آن نقشی مهمی دارد. اگر ممبران نتواند عملکرد طبیعی خود را داشته باشد، کارایی دستگاه تصفیه و آب به طور کامل تحت تأثیر قرار می‌گیرد. ممبران معمولاً در قسمت بالایی هوزینگ و در محل اتصال به دستگاه تصفیه آب قرار می‌گیرد. برای باز کردن آن می‌توان از یک انبردست یا دم باریک استفاده کنید و با چرخاندن آن، به راحتی نسبت به تعویض آن اقدام کنید.

هوزینگ و فیلترهای جدید را نصب کنید.

 پس از قرار گرفتن فیلترها در درون پوسته و همچنین نصب ممبران جدید، اکنون می‌توانید ادعا کنید که بخش مهم و اصلی کار تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب را انجام داده‌اید و امکان استفاده از آن در حالت عادی را خواهید داشت. محل اتصال هوزینگ به دستگاه مشخص بوده و تنها باید توجه داشته باشید که واشر این قسمت سالم باشد.

شیر ورودی را باز کنید و اجازه دهید فیلترها شسته شوند.

 بعد از نصب فیلتر ها، حال لازم است تا نسبت به عملکرد آنها مطمئن شوید. برای این کار باید شیر خروجی و شیر ورودی باز باشد و امکان ذخیره آب در مخزن دستگاه فراهم نباشد. بنابراین آب را باز کنید تا به داخل فیلترها و سطح ممبران جریان پیدا کند. و ضمن خیس کردن سطح آنها، نسبت به شسته شدن آنها نیز اقدام شود.

 پس از گذشت چند دقیقه از شسته شدن فیلترها، حالا می‌توانید ادعا کنید که تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب به شکل مناسبی انجام شده است. و می‌توانید دستگاه را به حالت عادی خود برگرداند. بنابراین شیر ورودی را باز بگذارید، شیر برداشت آب را ببندید و شیر ورودی به مخزن را باز کنید. با این کار امکان ذخیره شدن آب تصویر شده فراهم باشد. اگر کیفیت آب به مانند قبل بوده و دستگاه توانایی  تصفیه آن را به شکل مناسب داشته باشد، کار خود را به شکل مناسبی انجام داده‌اید. اگر در انجام این کار موفق نبودید، با ما در گروه اطمینان سرویس در تماس باشید. انجام کار تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب توسط استاد کارهای مجرب انجام می شود.

 توجه : تمام مراحل فوق در بعضی از دستگاه ها متفاوت می باشد . برای اطمینان بیشتر با کمترین هزنیه با ما در تماس باشید.
02133185045
09125135141

به این نوشته امتیاز دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.