علت عدم تخلیه ماشین لباسشویی و بسته نشدن درب آن و راه حل آنها چیست؟

علت عدم تخلیه ماشین لباسشویی و بسته نشدن درب آن و راه حل آنها چیست؟

علت عدم تخلیه ماشین لباسشویی و بسته نشدن درب آن و راه حل آنها چیست؟ این مورد از رایج ترین مشکلاتی است که با آن روبرو می شویم. راه حل آنها چیست؟ این امر می تواند توسط یکی از موارد زیر ایجاد شود:
۱- شلنگ یا پمپ تخلیه با یک شی کوچک در درون جیب لباس یا سایر زباله ها بسته شده است.
۲- ماشین عملکردی نادرست دارد و چرخه تخلیه / چرخش را به درستی درگیر نمی کند. ممکن است با یک کد خطا وجود داشته باشد – با کتابچه راهنمای محصول خود را بررسی کنید یا با سازنده تماس بگیرید تا به شما بگوید که این به چه چیزی اشاره دارد.
۳- پمپ تخلیه خراب است (ماشین لباسشویی عموماً صدای ناخوشایندی را ایجاد می کند و یا در صورت بروز این حالت شروع به نشت می کند).

راه حل ها

تنظیم مجدد ماشین لباسشویی

• ابتدا باید تنظیم مجدد کلی دستگاه را انجام دهید. دستگاه را در پاورپوینت خاموش کنید ، یک دقیقه صبر کنید و دوباره آن را روشن کنید.
• اگر تغییری مشاهده نکردید ، می توانید Master Reset را امتحان کنید. با این کار همه عناصر پردازنده تنظیم می شود و اغلب توسط تکنسین های لوازم خانگی با موفقیت مورد استفاده قرار می گیرد. ظرف مدت 12 ثانیه 6 بار درب ماشین لباسشویی را باز کرده و ببندید. سپس چرخه شستشو را بدون لباس اجرا کنید. تا نتیجه رفع مشکلات را مشاهده کنید. اگر تخلیه انجام شد ، مشکل حل شده است! اگر اینطور نیست با تیم اطمینان سرویس تماس بگیرید. تا علت عدم تخلیه و یا بسته نشدن درب لباسشویی را بررسی کنند.

بدون لغو شلنگ تخلیه

۱- دستگاه را در پاورپوینت خاموش کنید. شما همیشه باید قبل از جابجایی دستگاه یا انجام هرگونه تنظیم ، این کار را انجام دهید.
۲- بررسی کنید که شیلنگ تخلیه خم نشده باشد. این می تواند در تخلیه واشر تأثیر بگذارد و ممکن است باعث بروز خطا شود.
۳- حالا شیلنگ تخلیه را از پشت دستگاه جدا کنید. این معمولاً با دو پیچ ساده متصل می شود. برای دسترسی به محل ورود شلنگ ممکن است شما نیاز به دستکاری آن داشته باشید.

۴- مقداری آب را از طریق شیلنگ اجرا کنید تا انسداد را بیرون بکشید. اتصال شلنگ در فضای باز به خوبی کار می کند. همچنین می توانید از مار لوله ، چوب یا جسم بلندی استفاده کنید تا گرفتگی یا کالای موردنظر را بیرون بکشید.اگر براحتی قادر به راحتی تخلیه شیلنگ نیستید ، گرمترین چرخه را بر روی دستگاه خود بدون لباس اجرا کنید ، زیرا این امر می تواند انسداد را از بین ببرد و به داخل آن فشار بیاورد.

۵- هنگامی که آب به طور مداوم از طریق شلنگ تخلیه واشر جریان می یابد ، آن را دوباره به دستگاه خود وصل کنید. برای اطمینان از تخلیه کارآمد دستگاه خود ، اطمینان حاصل کنید که انتهای شلنگ بیش از 12 سانتی متر از سوراخ تخلیه نباشد و از آن خسته نشود و خم نشود.
اگر هیچ یک از موارد فوق واشر شما را برطرف نکرد ، بهترین شرط شما این است که در مورد یک تماس خدمات با سازنده تماس بگیرید.

علت عدم تخلیه ماشین لباسشویی و بسته نشدن درب آن و راه حل آنها چیست؟
علت عدم تخلیه ماشین لباسشویی و بسته نشدن درب آن و راه حل آنها چیست؟

درب ماشین قفل نمی شود

این مشکلی است که معمولاً در درب جلو مشاهده می شود ، زیرا درب بالا برای نگه داشتن آب در داخل نیازی به قفل درهای خود ندارند. درب جلو باید در موقع شستشو کاملا بسته شود. تا پایان چرخه شستشو که دستگاه به طور خودکار باز میشود. با این وجود ، گاهی اوقات درب جلو ماشین خراب می شود و قفل می ماند و لباس و آب را در دستگاه به دام می اندازد.
چند دلیل احتمالی برای این امر وجود دارد:

۱- مکانیسم قفل می تواند به هم خورده باشد
۲- ممکن است در رایانه ماشین، یک اشکالی وجود داشته باشد.
۳- ماشین لباسشویی ممکن است به درستی تخلیه نشود و درب واشر را قفل کرده و طبل پر از آب شود.

مجموعه اطمینان سرویس با سابقه و فعالیت فراوان در زمینه تعمیر ماشین لباسشویی و… دارای مجوز از سوی اتحادیه و دارای متخصص تعمیرکار ماشین لباسشویی در تهران و تعمیرکار ماشین لباسشویی در کرج و تکنسین های فنی و متعهد مفتخر است که انواع ماشین های لباسشویی را با گارنتی سرویس خدمات تعمیر و سرویس نماید.

راه حل هایی برای قفل نشدن درب ماشین لباسشویی

• راه اندازی مجدد آن: اگر فکر می کنید ممکن است یک مشکل دیجیتال باشد ، ترفند تنظیم مجدد قدیمی را امتحان کنید.حداقل 60 ثانیه ماشین لباسشویی را در پاورگاه خاموش کنید و دوباره آن را روشن کنید. با کمی شانس ، تنظیم مجدد باید برنامه های شستشو را مجدداً راه اندازی کند.


• یک چرخه کوتاه را اجرا کنید. اگر فکر می کنید مشکل لباس شما از نظر ظاهری قفل شدن ماشین است، می توانید ماشین را تنظیم کنید.تا چرخه کوتاه دیگری را برای شستشوی ماشین طی کند. شاید شستشوی لباس شما دو بار انجام شود. اما این باعث صرفه جویی در تماس با تکنسین برای یک راه حل ساده می شود!


• شلنگ تخلیه را بررسی کنید: اگر دستگاه در حال تخلیه نیست ، ممکن است زمان بررسی شلنگ زتخلیه برای قلاب ها باشد. شلنگ تخلیه نیز می تواند بر چرخه شستشو تأثیر بگذارد.
با سازنده تماس بگیرید : اگر همه موارد دیگر از کار افتادند، با سازنده تماس بگیرید – آنها می توانند مشاوره ای را در اختیارتان قرار دهند و اگر دستگاه شما تحت ضمانت است ، ترتیب یک تعمیرکار حرفه ای را برای بازدید فراهم کنید.

نکته پایانی

توجه داشته باشید که در حالی که راه حل های آنلاین وجود دارد که شامل جدا کردن دستگاه است ، تلاش برای این کار می تواند ضمانت را باطل کند یا توانایی شما در تعمیر دستگاه در آینده توسط یک تکنسین سرویس را محدود کند. اطمینان سرویس با کادری مجرب و متخصص آماده تعمیرات تخصصی لوازم خانگی ایرانی و خارجی شما میباشد. شما میتوانید با تماس با تیم پشتیبانی گروه اطمینان سرویس مشکلاتی را که برای وسائل شما بیان کنید و از مشاوره تکنیسین های متخصص ما بهره مند شوید.

به این نوشته امتیاز دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.