تعمیر هود داتیس

تعمیر هود داتیس

تعمیر هود داتیس ، هود آشپزخانه این روزها یکی از لوازم خانگی بسیار محبوب و کاربردی است. برای بسیاری نیاز به هود در آشپزخانه کاملا مشهود است. در واقع، هنگام تهیه غذا، مقدار زیادی چربی، دود و کوچکترین ذرات غذا به هوا پرواز می کنند که نه تنها وسائل موجود در اتاق را آلوده می‌کنند، بلکه باعث آسیب رساندن به سلامتی اعضای خانواده می‌شوند.

تعمیرات هود داتیس

به عنوان یک قاعده، یک دستگاه تصفیه هوا به شکل هود در آشپزخانه باید وجود داشته باشد.
متأسفانه، حتی اگر دستگاه تا حد امکان با دقت مورد استفاده قرار گیرد و از آن مواظبت کنید، به ناچار در طول زمان دچار مشکلاتی خواهد و نیاز به تعمیر و سرویس خواهد داشت. در صورت خرابی هود، شما باید مشکل را به یکی از دو روش ممکن حل کنید: یا به یکی از مراکز خدمات تعمیر لوازم خانگی وهمچنین تعمیر انواع هود مانند هود داتیس ، تعمیر هود درسا ،تعمیر هود آریستون و…به وبسایت (اطمینان سرویس) مراجعه کنید که هود های آشپزخانه را تعمیر می‌کند یا مشکل آن را با دستان خود برطرف کنید.

نگهداری و تعمیر هود داتیس

هود داتیس چگونه کار می‌کند؟

  • یک هود از نظر ساختار تقریبا طراحی بسیار ساده ای دارد و از چند قطعه تشکیل شده است. دستگاه هود رایج ترین نوع فن برای تهویه هوای محیط آشپزخانه و خانه است که مستقیماً بالای اجاق گاز نصب می‌شود که دارای موتور الکتریکی است. در این دستگاه فیلترهایی تعبیه شده است تا بخارهای مضری که از اجاق گاز در حین پخت، پز و سوختن آتش خارج می‌شود را بگیرد.
  • هود آشپزخانه از نظر ساختاری در بین سایر وسیله های آشپزخانه ساده ترین وسیله است. بنابراین هزینه خرید و نصب آن بسیار ارزان تر است. در هنگام خرید هود نصب آن باید به وسیله یک نفر ماهر و متخصص در این کار انجام شود. در صورت خراب شدن آن نمی‌توانید خودتان آن را تعمیر کنید. برای تعمیر هود داتیس باید تعمیرکار شرکت اطمینان سرویس تماس بگیرید.
  • در هنگام نصب هود باید آنرا مستقیما بالای گاز قرار بدید تا هوای آلوده را به طور کامل از آشپزخانه خارج کند. یکی از ویژگی های خوب هود برند داتیس این است که دارای فیلتر کاملتری نسبت به بقیه دستگاها است و فیلتر چربی گیر در آن تعبیه شده است. هودها به یک سیستم تهویه خوب نیاز دارند. اگر یک محور تهویه وجود داشته باشد، هوا به داخل آن تخلیه می شود. اگر مجرای وجود نداشته باشد، در هنگام نصب هود، تکنیسین شرکت اطمینان سرویس لوله ای را نصب می کند که هوای آلوده ناشی از پخت پز مستقیماً به بیرون از خانه خارج شود.

تعمیر مایکروویو از خدمات تخصصی مجموعه اطمینان سرویس می باشد در صورت نیاز به خدمات با ما تماس بگیرید.

انواع هود داتیس و نوع عملکرد آنها

مدل های مدرن هود برند داتیس در دو حالت کار می کنند. اکثر آنها دارای یک موتور الکتریکی چند سرعته هستند که قدرت کمی دارد، اما سرعت آن قابل تنظیم میباشد و میتوانید آنرا تنظیم کنید. سعی کنید یک هود با ذخیره انرژی مناسب انتخاب کنید. در واقع، با گذشت زمان، در نتیجه آلودگی فیلتر، راندمان هود به طور قابل توجهی کاهش می یابد و تنها با افزایش قدرت می توان آن را جبران کرد.

چربی گیر هود را هم باید مرتب چک کنید و وقتی کثیف شد به موقع آن را عوض کنید. برای تعویض فیلتر کثیف و تعمیر هود داتیس میتوانید با کارشناس بخش پشتیبانی اطمینان سرویس تماس بگیرید. اگر این تعویض یا تمییز کردن فیلتر را نادیده بگیرید باعث افت راندمان کاری هود میشود. میانگین زمان تعویض فیلتر هود ۳-۴ ماه است. اما اگر شما هر روز از آن استفاده میکنید، این کار باید زودتر انجام شود. عمر مفید فیلترهای کربنی هودها یک و نیم تا دو سال می باشد. فیتلر دستگاه می تواند به دلایل مختلفی خراب شود.

 

هود بخوبی هوای محیط آشپزخانه به بیرون نمی کشد

این اتفاق احتمالا در صورت استفاده نادرست از دستگاه اتفاق بیفتد. برای اینکه هود به طور موثر دودها و بوی ناشی از پخت پز را به بیرون منتقل کند، باید قبل از پخت پز، آن را روشن کرده و ۱۵ دقیقه پس از خاموش کردن اجاق گاز آنرا خاموش کنید. با رعایت این قانون ابتدایی، قادر خواهید بود برای همیشه از شر بوی نامطبوع آشپزخانه خلاص شوید. یک دلیل نسبتاً رایج برای چنین “خرابی” تاخیر در تعویض فیلتر هود است. همچنین، فیلترهای زغالی ممکن است به خوبی کار نکنند. برای تعمیر هود، فیلتر باید از قبل جدا شود و فیلترهای کربنی را جایگزین فیلتر قدیمی کنید. حتما آنرا به یک تعمیرکار ماهر بسپارید در صورت بد جا انداختن فیلتر، هود بخوبی هوای محیط را تهویه نمیکند.

تعمیر هود داتیس

تعویض فیلتر، باید گریل را بردارید و آن را زمین بگذارید، پس از آن می توانید فیلتر قدیمی و کثیف را بردارید فیلتر جدید را جایگزین آن کنید. قفسه سیمی هود را باید با مواد شوینده کاملاً شسته شود و یک چربی گیر جدید در آن تعبیه شود. چربی گیرهای یکبار مصرف از این جهت که دارای کتیبه هستند با انواع قابل استفاده مجدد تفاوت زیادی دارند و حتی از طریق گریل نیز کاملاً قابل مشاهده هستند. وقتی چربی گیر آنقدر کثیف میشود، کتیبه دیگر قابل مشاهده نیست و زمان تعویض آن فرا رسیده است. فیلترهای الیافی قابل استفاده مجدد هستند و پس از شستشو و خشک شدن می توان آن ها را در جای خود قرار داد و این کار را به طور مکرر تکرار کرد. هر بار که این روش را انجام می دهید، باید فیلتر را به خوبی بشویید.

مواردی که نیاز به تعمیر هود داتیس دارند

  • صفحه نمایش موتور کار نمی کند
  • روشنایی هود کار نمی کند. اگر چراغ صفحه نمایش کار نمیکند ولی فن روشن است، به احتمال زیاد فقط لامپ سوخته است. اما اگر با تعویض لامپ مشکل حل نشد، سوئیچ چراغ معیوب است.
  • اگر صفحه نمایش هود اصلا کار نکرد ممکن است چندین دلیل وجود داشته باشد: به عنوان مثال، دستگاه از برق جدا شده است یا جریان برقی در پریز وجود ندارد.
  • سوئیچ هود معیوب است. شما می توانید این مورد را با یک تستر بررسی کنید و در صورت خرابی آن را تعویض کنید.
  • جریان الکتریکی وجود ندارد. باید تابلو برق را چک کنید. ممکن است قطع کننده قطع شده باشد یا فیوز خود ب خود خراب شده باشد.
  • دوشاخه برق معیوب است. احتمالا فیوز دوشاخه سوخته باشد. می توانید خودتان یک فیوزی را جایگزین آن کنید.
  • سیم های داخلی هود پاره شده است. معاینه باید با تستر انجام شود.

مراحل نگهداری و تعمیر هود داتیس ، همه ما می دانیم که تمیز کردن ظروف آشپزخانه بسیار مهم است. فرقی نمی کند داخل کابینت باشد یا بدنه یخچال، تمام قسمت های آشپزخانه باید کاملا تمیز باشد. در این مقاله چند مرحله برای تمیز کردن هودهای آشپزخانه آشنا خواهید شد.

تعمیرات هود داتیس
با توجه به محل قرارگیری هود داتیس و اتصال مستقیم آن به محل پخت، تمیز بودن و عاری از آلودگی بسیار مهم است. تمیز کردن هود معمولاً کار ساده ای نیست . زیرا بخار غذا وارد تمام قسمت ها شده و لایه ای از چربی را روی سطوح داخلی و خارجی پوشانده است. پس بهتر است از روش های خاص و ترفندهای مفید برای تمیز کردن هود برد استفاده کنید تا در کمترین زمان حداکثر بهداشت را به دست آورید.

نگهداری و تعمیر هود داتیس

قبل از اینکه به ترفندها بپردازیم، بیایید در مورد اهمیت تمیز کردن هود داتیس فاصله بیشتر صحبت کنیم. هود علاوه بر از بین بردن بخار مواد غذایی به از بین بردن بوهای ناشی از پخت و پز . همچنین بهبود عملکرد سیستم تهویه خانه کمک می کند. و با تمیز کردن آن می توانید سلامت هوای خانه را افزایش دهید.
همیشه می توانید هود داتیس را از بیرون تمیز کنید و مطمئن باشید که اطراف محل پخت و پز آلودگی وجود ندارد، اما پس از مدتی متوجه خواهید شد که بوی غذا به خصوص غذاهای با بوی تند مانند ماهی دیگر از خانه خارج نمی شود. شما پر از بوی غذا هستید. باید بدانید که این به این دلیل است که فیلتر هود کثیف است و دیگر نمی تواند حتی ذره ای هوا را از آشپزخانه خارج کند. بررسی به موقع فضای داخلی هود و تعویض فیلتر باعث می شود تا سال ها مانند روز اول کار کند.
با فرا رسیدن فصل تابستان و گرمای زیاد هوا، هود در آشپزخانه اهمیت زیادی پیدا میکند. بخاطر اینکه تا از شر بوهای نامطبوع و بوی غذا خلاص شوید تا به شکل آزاردهنده ای در داخل خانه پخش نشوند. با خواندن این مقاله می توانید با چند مرحله و دستورالعمل ساده، هود خراب شده منزل خود را خودتان تعمیر کنید. اطمینان سرویس آماده ارئه خدمات در زمینه های نصب و تعمیر انواع هود ،تعمیر یخچال فریز و… می باشد.

تعمیر هود داتیس (مراحل نگهداری و تعمیر هود داتیس)

نمایندگی تعمیر هود داتیس

 

برای اطمینان از یکپارچگی تمام قطعات مراحل زیر را دنبال کنید:

 

مرحله اول : برق را خاموش کنید

اولین کاری که باید در هنگام تعمیر هود داتیس انجام دهید این است که برق آشپزخانه را قطع کنید. این کاری است که حتی قبل از شروع کار روی هود باید انجام شود. حتی اگر قصد ندارید فوراً روی موتور هود کار کنید. قبل از انجام هر کاری با فن اگزوز، باید مطمئن شوید که برق کاملاً قطع شده است.

مرحله دوم: درپوش را از روی هود بردارید

هنگامی که برق هود داتیس قطع شد، باید درپوش را بردارید. باید تمام پیچ ها را با پیچ گوشتی باز کنید. حتما پیچ ها را کنار بگذارید تا گم نشوند. برای این کار می توانید از پیچ گوشتی نیز استفاده کنید. هنگام برداشتن کلاهک باید مراقب باشید.

مرحله سوم: فن هود داتیس را بررسی کنید

برای تصمیم گیری در مورد اینکه چه چیزی خراب است، باید بقیه قسمت ها را خوب نگاه کنید. به دنبال چیزهایی مانند سیم های شل باشید که ممکن است به سادگی نیاز به اتصال مجدد داشته باشند. همچنین باید مراقب هرگونه کثیفی و زباله ای باشید که ممکن است. باعث از کار افتادن موتور فن شده باشد.

مرحله پنجم : فن را بیرون بکشید

بعد از اینکه تمام قسمت های هود خود را بررسی کردید، فن هود را با اعمال کمی فشار بیرون بیاورید. قبل از اینکه بخواهید فن هود را بردارید. باید کاملاً مطمئن شوید که همه پیچ ها باز شده اند. قبل از اینکه بخواهید از هم جدا کنید، مطمئن شوید که چراغ روی محفظه فن خاموش و خنک است.

مرحله پنجم: تعویض موتور

پس از بیرون کشیدن ایمن فن، ممکن است لازم باشد موتور هود داتیس را بیرون بیاورید. آن را پیش یک تکنسین حرفه ای یا مرکز تعمیر لوازم خانگی همچون اطمینان سرویس ببرید تا در صورت امکان تعویض یا تعمیر شود. اکنون شما خواننده عزیز مراحل اولیه بررسی و تعمیر هود خود را به طور مختصر و مفید یاد گرفتید و برای اطلاعات بیشتر منتظر شما هستیم تا نظرات خود را در کامنتا بنویسید تا به شما کمک کنیم. برای راهنمایی و درخواست کمک با ما تماس بگیرید.

سوالات متداول
اطمینان سرویس چه خدماتی را ارائه میدهد؟

این مجموعه با وجود افراد مجرب و متخصص در زمینه نصب تجهیرات آشپزخانه مانند انواع برندهای هود٬ تعمیر هود و… آماده ارائه خدمات به مشتریان عزیز می باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره های ذکر شد سایت با ما در ارتباط باشید.

آیا می توانیم در صورت خرابی هود خودمان آن را تعمیر کنیم؟

در صورتی می توانید اینکار را انجام دهید که شناخت کامل بر روی برند و نوع هود را داشته باشید. در کنار آن علم اینکار را هم داشته باشید و درغیر اینصورت باید با متخصص آن تماس بگیرید چراکه ممکن است سبب خرابی بیش از حد آن شوید.

3/5 - (2 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.