مراحل نگهداری و تعمیر هود داتیس

مراحل نگهداری و تعمیر هود داتیس

مراحل نگهداری و تعمیر هود داتیس ، همه ما می دانیم که تمیز کردن ظروف آشپزخانه بسیار مهم است. فرقی نمی کند داخل کابینت باشد یا بدنه یخچال، تمام قسمت های آشپزخانه باید کاملا تمیز باشد. در این مقاله چند مرحله برای تمیز کردن هودهای آشپزخانه آشنا خواهید شد.
با توجه به محل قرارگیری هود و اتصال مستقیم آن به محل پخت، تمیز بودن و عاری از آلودگی بسیار مهم است. تمیز کردن هود معمولاً کار ساده ای نیست . زیرا بخار غذا وارد تمام قسمت ها شده و لایه ای از چربی را روی سطوح داخلی و خارجی پوشانده است. پس بهتر است از روش های خاص و ترفندهای مفید برای تمیز کردن هود برد استفاده کنید تا در کمترین زمان حداکثر بهداشت را به دست آورید.

نگهداری و تعمیر هود داتیس

قبل از اینکه به ترفندها بپردازیم، بیایید در مورد اهمیت تمیز کردن هود فاصله بیشتر صحبت کنیم. هود علاوه بر از بین بردن بخار مواد غذایی به از بین بردن بوهای ناشی از پخت و پز . همچنین بهبود عملکرد سیستم تهویه خانه کمک می کند. و با تمیز کردن آن می توانید سلامت هوای خانه را افزایش دهید.
همیشه می توانید هود را از بیرون تمیز کنید و مطمئن باشید که اطراف محل پخت و پز آلودگی وجود ندارد، اما پس از مدتی متوجه خواهید شد که بوی غذا به خصوص غذاهای با بوی تند مانند ماهی دیگر از خانه خارج نمی شود. شما پر از بوی غذا هستید. باید بدانید که این به این دلیل است که فیلتر هود کثیف است و دیگر نمی تواند حتی ذره ای هوا را از آشپزخانه خارج کند. بررسی به موقع فضای داخلی هود و تعویض فیلتر باعث می شود تا سال ها مانند روز اول کار کند.
با فرا رسیدن فصل تابستان و گرمای زیاد هوا، هود در آشپزخانه اهمیت زیادی پیدا میکند. بخاطر اینکه تا از شر بوهای نامطبوع و بوی غذا خلاص شوید تا به شکل آزاردهنده ای در داخل خانه پخش نشوند. با خواندن این مقاله می توانید با چند مرحله و دستورالعمل ساده، هود خراب شده منزل خود را خودتان تعمیر کنید. اطمینان سرویس آماده ارئه خدمات در زمینه های نصب و تعمیر انواع هود ،تعمیر یخچال فریز و… می باشد.

تعمیر هود داتیس (مراحل نگهداری و تعمیر هود داتیس)

برای اطمینان از یکپارچگی تمام قطعات مراحل زیر را دنبال کنید:

مرحله اول : برق را خاموش کنید

اولین کاری که باید در هنگام تعمیر هود داتیس انجام دهید این است که برق آشپزخانه را قطع کنید. این کاری است که حتی قبل از شروع کار روی هود باید انجام شود. حتی اگر قصد ندارید فوراً روی موتور هود کار کنید. قبل از انجام هر کاری با فن اگزوز، باید مطمئن شوید که برق کاملاً قطع شده است.

مرحله دوم: درپوش را از روی هود بردارید

هنگامی که برق هود قطع شد، باید درپوش را بردارید. باید تمام پیچ ها را با پیچ گوشتی باز کنید. حتما پیچ ها را کنار بگذارید تا گم نشوند. برای این کار می توانید از پیچ گوشتی نیز استفاده کنید. هنگام برداشتن کلاهک باید مراقب باشید.

مرحله سوم: فن هود را بررسی کنید

برای تصمیم گیری در مورد اینکه چه چیزی خراب است، باید بقیه قسمت ها را خوب نگاه کنید. به دنبال چیزهایی مانند سیم های شل باشید که ممکن است به سادگی نیاز به اتصال مجدد داشته باشند. همچنین باید مراقب هرگونه کثیفی و زباله ای باشید که ممکن است. باعث از کار افتادن موتور فن شده باشد.

مرحله پنجم : فن را بیرون بکشید

بعد از اینکه تمام قسمت های هود خود را بررسی کردید، فن هود را با اعمال کمی فشار بیرون بیاورید. قبل از اینکه بخواهید فن هود را بردارید. باید کاملاً مطمئن شوید که همه پیچ ها باز شده اند. قبل از اینکه بخواهید از هم جدا کنید، مطمئن شوید که چراغ روی محفظه فن خاموش و خنک است.

مرحله پنجم: تعویض موتور

پس از بیرون کشیدن ایمن فن، ممکن است لازم باشد موتور هود را بیرون بیاورید. آن را پیش یک تکنسین حرفه ای یا مرکز تعمیر لوازم خانگی همچون اطمینان سرویس ببرید تا در صورت امکان تعویض یا تعمیر شود. اکنون شما خواننده عزیز مراحل اولیه بررسی و تعمیر هود خود را به طور مختصر و مفید یاد گرفتید و برای اطلاعات بیشتر منتظر شما هستیم تا نظرات خود را در کامنتا بنویسید تا به شما کمک کنیم. برای راهنمایی و درخواست کمک با ما تماس بگیرید.

سوالات متداول
اطمینان سرویس چه خدماتی را ارائه میدهد؟

این مجموعه با وجود افراد مجرب و متخصص در زمینه نصب تجهیرات آشپزخانه مانند انواع برندهای هود٬ تعمیر هود و… آماده ارائه خدمات به مشتریان عزیز می باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره های ذکر شد سایت با ما در ارتباط باشید.

آیا می توانیم در صورت خرابی هود خودمان آن را تعمیر کنیم؟

در صورتی می توانید اینکار را انجام دهید که شناخت کامل بر روی برند و نوع هود را داشته باشید. در کنار آن علم اینکار را هم داشته باشید و درغیر اینصورت باید با متخصص آن تماس بگیرید چراکه ممکن است سبب خرابی بیش از حد آن شوید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.