تعمیر انواع هود آشپزخانه در محل

تعمیر هود آشپزخانه در محل

تعمیر هود آشپزخانه در محل

هود یکی از لوازم موجود در آشپزخانه است که در هنگام آشپزی با روشن کردن آن هوای موجود را مکش کرده و به بیرون انتقال داده و اجازه انتشار این بو به داخل ساختمان را نمی دهد. در صورتی که به هر دلیلی هود دچار مشکل شود باید آن را به دست افراد حرفه ای تعمیر کرد. تعمیر هود آشپزخانه به راحتی امکان پذیر نیست و برای این که بتوانید به خوبی این دستگاه را تعمیر کنید باید ابتدا با قطعات داخلی این دستگاه آشنا شوید. در ادامه به مشکلات رایج هود خواهیم پرداخت.

مدت زمان تخمینی مطالعه: 12 دقیقه

تعمیر هود آشپزخانه در محل امروزه در اکثر شهرهای ایران انجام می شود. انواع هود های جزیره ای؛ هود های مورب دیواری و هود های زیر کابینتی از جمله هود های آشپزخانه ای محسوب می شوند. و ممکن است نیاز به تعمیرات داشته باشند. خرابی هود های آشپزخانه یکی از مشکلات اکثر منازل است. متخصصین مجموعه اطمینان سرویس آماده ارائه خدمات تعمیر هود آشپزخانه شما در محل مورد نظر شما می باشند.

احتمالا موتور و متعلقات هود های آشپزخانه به دلیل قرار گیری در معرض بخار و رطوبت مواد غذایی راحت تر مستهلک می شود. بیشتر هود ها معمولا در معرض چربی ها و مواد غذایی روی اجاق گاز هستند. بهتر است حداقل فیلترهای هود ها چند ماه یکبار تعویض شود.

عیب یابی هود

کمترین سرویس دهی هودهای آشپزخانه به منظور تعویض فیلترهای هود به صورت ماهیانه یا سالیانه انجام می شود. عیب یابی صحیح هود ها یکی از تخصصین ترین کارها در زمینه تعمیرات این دستگاه ها می باشد. تعویض و نصب مجدد فیلتر ها و بخش های متصل به هود، توسط تکنسین های مجرب نمایندگی ها انجام می شود.

عیب یابی هود آشپرخانه یکی از تخصصی ترین بخش تعمیرات این دستگاه ها می باشد. مهم ترین بخش برای کاهش زمان و هزینه های مرتبط با تعمیر هود آشپزخانه عیب یابی صحیح و به موقع هود است. همانطور که می دانید هود ها به دسته های مختلفی تقسیم می شوند. از این رو برای تعمیرات آنها به تکنسین های متخصص همان برند نیاز داریم.

استفاده از قطعات اورجینال برای تعمیرات این دستگاه ها باعث جلوگیری از خرابی مجدد دستگاه و کاهش خطرات جانبی از جمله سوختن مدار یا برد دستگاه می شود. امروزه برای کاهش فضای مورد نیاز برای نصب هود اغلب از هود های زیر کابینتی استفاده می شود. به همین جهت توصیه می شود تعمیرات این هود ها را به متخصصین بسپارید.

تعمیر هود آشپزخانه

تعمیر هود آشپزخانه در تهران

اغلب تعمیر هود های ایرانی حتی در شهر های بزرگی مانند تهران راحت تر انجام می شود. بیشتر نمایندگی های فعال این دستگاه ها در شهرهای دیگر حضور دارند. همچنین قطعات اورجینال به منظور تعویض قطعات دستگاه ها راحت تر یافت می شود و هزینه تعمیرات این دستگاه ها کمتر است.

اغلب تکنسین های تعمیرات هود ها با روند تولید و تعویض قطعات این دستگاه ها آشنایی دارند و می توانند حتی در مدت زمان اندک این هود ها را در منزل تعمیر کنند.

گاهی دستگاه های هود به دلیل قرار گیری در معرض رطوبت و بخار غذا در سیستم برق رسانی دچار اشکال می شوند یا تهویه دستگاه به درستی انجام نمی شود به همین دلیل نیاز داریم حتما با استفاده از روش های جدید تعمیرات هود های آشپزخانه سریع تر بخش مورد نظر در سیستم برق رسانی را جایگزین کنیم. استیل و بخش های مرتبط با بدنه هود ها اغلب دچار اشکال نمی شود و نسبت به خطرات جانبی در آشپزخانه ها مقاوم هستند. 

تعمیر هود

امروزه با استفاده از اپلیکیشن های مخصوص می توانید به راحتی نمایندگی تعمیر هود های ایرانی و خارجی را در نزدیکی محل زندگی خود شناسایی کنید و از خدمات سریع و فوری این مراکز استفاده نمایید.

اغلب شرکت های فروش و تعمیر هود ها در شهرهای بزرگ مانند تهران ، اصفهان، مشهد، کرج و غیره دارای چندین نمایندگی در سطح شهر می باشند و شما می توانید از خدمات نزدیک ترین نمایندگی استفاده کنید. با استفاده از روش های مخصوص تعمیر هود آشپزخانه درمحل اغلب نیاز به حمل این دستگاه ها به محل نمایندگی ها نخواهند بود.  شرکت اطمینان سرویس با حضور در محل اقدام به تعمیر ماکروفر٬ تعمیر هود٬‌ تعمیر اجاق گاز شما پرداخته و تعمیرات خود را نیز ضمانت می کند.

تعمیر و سرویس هود آشپرخانه

 بیشتر هود ها در زمان خرید دارای برگه گارانتی هستند که تا مدت حداقل دو سال دستگاه را ضمانت می کند در نتیجه برای تعمیرات و کاهش هزینه های جانبی تعویض قطعات باید حتما از خدمات نمایندگی فروش استفاده کنید.

آموزش تعمیر برد هود آشپزخانه، تعمیر و تعویض قطعات فیلتر هود ، تعویض تعمیر سوییچ های قطع و وصل هود و غیره با توجه به مدل هود های رایج در بازار به تکنسین های فنی نصب و تعمیرات این دستگاه داده می شود. با ورود هر گونه دستگاه جدید به لیست فروش شرکت نحوه نصب و تعمیرات دستگاه جدید به تکنسین ها آموزش داده می شود.

اشکالات هود های آشپزخانه اغلب متنوع هستند. در ابتدا باید با توجه به نشانه ها و علائم عیب یابی را شروع کرد. توجه داشته باشید که لازمه ی این کار انجام آن توسط افراد حرفه ای می باشد.

تعمیر هود آشپزخانه در محل - تعمیرات هود
تعمیر هود آشپزخانه در محل – تعمیرات هود

مشکلات رایج هود

دلیل سر و صدای غیرعادی هود چیست؟

بسیاری از افراد از ایجاد سر و صدای ناگهانی هود شکایت می کنند. این صدا می تواند دلایل زیادی داشته باشد ولی اصلی ترین دلیل آن گیر کردن پره های هود با بدنه می باشد. البته این امکان نیز وجود دارد که به دلیل خرابی بوش ها این اتفاق رخ دهد. بنابراین ابتدا پره های دستگاه را مورد بررسی قرار دهید و در صورتی که همچنان مشکل پا بر جا بود، بهتر است که با یک فنی کار تماس بگیرید.


چرا هود کار نمی کند؟

عدم کارکرد هود دلایل متعددی می تواند داشته باشد. برای رفع این مشکل لزومی ندارد که به دنبال راه حل های پیچیده باشید. گاهی عدم وجود برق در دستگاه می تواند مانع از روشن شدن هود شود. بنابراین ابتدا برق ساختمان و سپس برق دستگاه را چک کنید. در صورتی که برق در دستگاه وجود داشته باشد ممکن است مشکلی در برد دستگاه رخ داده و نیاز به بررسی بیشتری دارد. بنابراین در این حالت با یک متخصص تماس بگیرید.


چرا به تازگی مکش هود کم شده است؟

در صورتی که در همان ابتدای خرید هود مکش چندانی ندارد، دلیل بر بی کیفیت بودن هود بوده و به صورت عادی این دستگاه مکش ندارد و نمی توان ایرادی فنی بر روی آن گذاشت. ولی در صورتی که در ابتدا هود مکش خوبی داشته و پس از آن افت مکش در آن مشاهده شود، قطعا ایرادی فنی در این اتفاق دخیل است. یکی از ساده ترین و رایج ترین ایراد کثیف شدن فیلتر هود می باشد. بنابراین با تعویض فیلتر و تمیز کردن هود این مشکل رفع خواهد شد. در غیر این صورت می تواند مشکل از دور موتور دستگاه باشد.


چرا با شروع زمستان هود کارکرد مطلوبی ندارد؟

تغییرات دمایی و فصل نمی تواند بر روی کارکرد هود تاثیر بگذارد. ولی با توجه به این که خروجی هود در بیرون از ساختمان و در فضای باز قرار دارد ممکن است که بادهای پاییزی و یا لانه گذاری پرندگان باعث مسدود شدن راه های خروجی هود شده باشد. بنابراین بهتر است که هر از گاهی خروجی دستگاه را بررسی کنید و در صورت وجود مانع بر روی آن با رفع مانع کارکرد هود را بهبود بخشید.


مشکل قطعی سیم هود از چیست؟

برخی از نصابان در هنگام نصب و یا تعمیر نحوه قرارگیری سیم را نادیده می گیرند و با قرار دادن سیم هود در معرض حرارت باعث ذوب شدن سیم می شود. بنابراین در صورتی که یک بخش از سیم هود برق ندارد و یا در هنگام روشن کردن هود صدایی شبیه به قطع و وصلی می شنوید بهتر است که سیم های این دستگاه را مورد بررسی قرار دهید.سرویس دوره ای هود

هودها مانند هر دستگاه دیگری باید به صورت دوره ای سرویس شوند تا نواقص آن ها از بین برود. گاهی یک ایراد ساده همچون کثیف بودن هود و یا شل شدن پیچ می تواند منجر به ایراد بزرگ تری در هود گردد. بنابراین باید به صورت مرتب هود را شستشو دهید و آن را بررسی کنید. برای این که سرویس دوره ای هودها به درستی انجام شود بهتر است که از یک متخصص در این زمینه کمک بگیرید. در صورت نیاز به یک سرویس کار حرفه ای تماس بگیرید.


هزینه تعمیر هود

هودها به دلایل مختلفی خراب می شوند، نوع خرابی بر روی قیمت آن تاثیر می گذارد. به صورت کلی قیمت گذاری تعمیرات هود بر اساس عواملی همچون نوع خرابی، میزان خرابی، برند دستگاه، کیفیت قطعات تعویضی، هزینه حمل و نقل، دستمز تکنسین و … بستگی دارد. متخصصین اطمینان سرویس نهایت سعی خود را می کنند تا با خرید قطعات فابریکی هود شما را به بهترین شکل ممکن تعمیر کنند. جهت اطلاع از قیمت تعمیرات هود با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید.


تعمیر هود در منزل

برای تعمیر کردن هود نیازی نیست از منزل خارج شوید بلکه می توانید از خدمات تعمیر در محل … بهره مند شوید. اطمینان سرویس دارای خدمات تضمینی بوده و با گارانتی کردن تعمیرات خود این اطمینان را به مشتریان می دهد که دستگاه به درستی و به صورت اصولی تعمیر خواهد شد. اطمینان سرویس دارای تعمیرکارانی آموزش دیده و باتجربه هستند که با تمامی برندهای هود آشنایی کامل دارند. خوش قولی یکی از امتیازات ویژه ای است که می تواند برای این تعمیرکاران ذکر کرد. بدین صورت که تعمیر کاران اطمینان سرویس به موقع در محل حاضر می شوند و با بهره گیری از تخصص و تجربه خود در کوتاه ترین زمان مشکل هود شما را از بین خواهند برد. در صورت نیاز به یک تعمیرکار حرفه ای از طریق راه های ارتباطی مندرج در سایت با اطمینان سرویس تماس بگیرید.


بهترین روش تمیر کردن هود در منزل

لازم است بدانید که شستشوی غیراصولی هود می تواند باعث خرابی این دستگاه شود. بنابراین بهتر است که برای شستشوی صحیح به صورت زیر عمل کنید:
برای شستشوی هود ابتدا فیلتر را از دستگاه جدا کنید و سپس آن را در داخل آب ولرم قرار دهید. برای این که چربی های فیلتر از بین برود می توانید از جوش شیرین و یا شوینده های ملایم به مقدار کم استفاده نمایید. سپس صبر کنید تا هود به صورت طبیعی تمیز شود. با توجه به این که هودها در بالای اجاق گاز نصب می شوند تا هوای و بو را به بیرون مکش کنند، احتمال چربی گرفتن و آلوده شدن این فیلترها وجود دارد. بنابراین با آلودگی بیش از حد این فیلترها باید آن را تعویض کرد تا هود مجدد بتواند قدرت مکش خود را بازیابد.

سوالات متداول

آیا عیب یابی در منزل انجام میشود؟

اغلب شرکت های فروش و تعمیر هود ها در شهرهای بزرگ مانند تهران ، اصفهان، مشهد، کرج و غیره دارای چندین نمایندگی در سطح شهر می باشند و شما می توانید از خدمات نزدیک ترین نمایندگی استفاده کنید. با استفاده از روش های مخصوص تعمیر هود آشپزخانه درمحل اغلب نیاز به حمل این دستگاه ها به محل نمایندگی ها نخواهند بود. 

میتوانم از نمایندگی ای که هود را خریده ام، برای تعمیر هود کمک بگیرم؟

بیشتر هود ها در زمان خرید دارای برگه گارانتی هستند که تا مدت حداقل دو سال دستگاه را ضمانت می کند در نتیجه برای تعمیرات و کاهش هزینه های جانبی تعویض قطعات باید حتما از خدمات نمایندگی فروش استفاده کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.