نمایندگی هود توربولاین

نمایندگی هود توربولاین

نمایندگی هود توربولاین

هود آشپزخانه یکی از لوازم ضروری و مهم در آشپزخانه است که اساساً دود، بو و دود آشپزی را مکیده و از طریق دودکش به بیرون منتقل میکند. برخی از هودها هم هستند که دود، بوی آشپزی را با فیلتر مخصوص بازیافت کرده و پس از تصفیه مجدداً به صورت هوای تازه در محیط خانه توزیع میکنند.

انواع مختلفی از هود آشپزخانه وجود دارد که متناسب با انواع و اقسام آشپزخانه ها طراحی شده اند و همچنین دارای قابلیت های پیشرفته ای در قدرت فن برای مکش چربی و بو از تمام قسمت های آشپزخانه می باشند.

هنگامی که تصمیم به خرید و نصب هود مناسب با طراحی خانه یا آشپزخانه خود دارید، موارد زیادی وجود دارد که باید در نظر بگیرید. اگر قصد خرید هود مناسبی برای آشپزخانه خود دارید با خواندن این مطلب میتوانید هود مد نظر خود را خریداری کنید. حتما در هنگام خرید هود این سوالات برای شما پیش آمده است؟

  • چه زمانی باید یک هود توکار بخرم؟
  • آیا برای آشپزخانه ام هود با دودکش مناسب است؟
  • آیا یک هود پنجره ای مناسبتر است؟

 هود توربولاین چه نوع هودی است؟

 انواع مختلفی از هود آشپزخانه وجود دارد که از نظر اندازه و شکل با هم تفاوت دارند، البته شما می توانید از بین بهترین انواع هود، آنچه را که مناسب آشپزخانه خود است انتخاب کنید که در این مقاله مفصل به بررسی هر کدام از انواع آن پرداخته یم.

بهترین نوع هود آشپزخانه با توجه به فضای آشپزخانه شما تعیین می شود، اگرچه ممکن است برخی از انواع هود آشپزخانه را با طراحی زیبا دوست داشته باشید، اما ممکن است با فضای آشپزخانه شما تناسب نداشته باشند.

انواع مختلفی از هودها وجود دارد که در آشپزخانه های با متراژ کم قابل نصب نیستند، در آشپزخانه های کوچک بهتر است هود آشپزخانه با فن توری یا فیلتر دار و یا هود بدون دودکش نصب شود.

در حالی که در آشپزخانه های بزرگ می توانید هود آشپزخانه دودکش دار یا هود تخت و انواع دیگر هود آشپزخانه که طراحی و فضای بزرگ تری دارند نصب کنید. اما توصیه ما به شما این است که هود توربولاین بعلت مناسب بودن برای هر آشپزخانه و داشتن کیفیت بالا را خریداری کنید. 

دلایل خریدن هود توربولاین 

برخی از افراد ممکن است خرید هود آشپزخانه را به دلیل هزینه زیاد یا عدم تمایل به آماده سازی مکانی برای نصب آن یا دلایل غیر مستقیم دیگر به تعویق بیندازند.

آیا به تجمع چربی و برخی لکه های چربی روی دیوارها و لوازم آشپزخانه توجه کرده اید؟ این اثرات مربوط به آماده نشدن مکان و نصب هود آشپزخانه است.

در واقع با گذشت ماه ها و سال ها متوجه انباشته شدن لکه های روغن و چربی روی کابینت ها و دیوارهای آشپزخانه خود خواهید شد و از آلودگی قطعات یدکی و از بین رفتن درخشندگی لوازم کابینت و پنجره نیز رنج خواهید برد.

مسلم است که هر آشپزخانه ای که تهویه مناسبی نداشته باشد تمامی اجزای آن اعم از ظروف و کابینت ها در معرض آسیب و کثیفی مکرر قرار میگیرد.

این به دلیل قرار گرفتن در معرض دود و بوهای ناشی از پخت و پز، کباب کردن و سرخ کردن مواد غذایی است. معمولاً بخارات چربی، دود کباب‌پز و قابلمه‌های پخت و پز در سرتاسر محیط خانه شما نفوذ کرده و محو می‌شوند.

بنابراین، آشپزخانه شما باید یک هود متناسب با فضای خود داشته باشد که از طریق آن تهویه مناسب، مکش سریع و توزیع هوای تازه در سراسر محیط آشپزخانه به طور مداوم حاصل شود.

چگونه یک هود مناسب آشپزخانه خود انتخاب کنیم؟

برای آشپزخانه خود باید یکی از بهترین انواع هود متناسب با فضای آشپزخانه خود انتخاب و خریداری کنید. شما باید یکی از هودهای توربولاین که دارای ظرفیت بالا و فن قوی برای مکش و زدودن بو، دود ناشی از کباب کردن و سرخ کردن میباشد را انتخاب کنید.

در صورت نداشتن یک هود خوب تمامی چربی ها و دودهای اشباع شده از روغن ها که بر روی دیوارهای آشپزخانه و درب کابینت های آن جمع شده و باعث آسیب رساندن به لوازم فلزی و از بین رفتن درخشندگی آنها می شود.

چند نکته که بایستی در هنگام خرید نوع هود آشپزخانه در نظر داشته  باشید

*۱)*: اندازه هود

برای اینکه نتیجه کار هود آشپزخانه خود را ببینید، باید استانداردهای خاصی را در نظر بگیرید که با توجه به اندازه آشپزخانه و فر پخت و پز شما تعیین می شود.

برای اینکه بخار پخت و پز و دود ناشی از پخت پز غذا را بهتر از محیط آشپزخانه به بیرون منتقل کنید و هوای محیط داخل خانه تمیزتر باشد، باید هودی داشته باشید که چند سانتی متر بزرگتر از اندازه فر باشد.

مثلا:

اگر اندازه فر شما ۷۰ سانتی متر است، باید هود آشپزخانه ای تهیه کنید که از هر طرف حدود ده سانتی متر خارج از فر باشد، در این صورت یک هود آشپزخانه حداکثر ۹۰ سانتی متر مناسب آشپزخانه شما خواهد بود.

این نوع هود پوشش عالی روی سطح فر می دهد و تمام بخار، دود و چربی پاشیده شده در حین سرخ کردن و کباب کردن را به راحتی جذب می کند.

اما به طور کلی اگر اندازه های فر با اندازه های هود آشپزخانه برابر باشد اشکالی ندارد اما هرگز توصیه نمیکنیم که هود آشپزخانه کوچکتر حتی چند سانتی متر کوچکتر از اجاق گاز خود بخرید.

زمانی میتوانید که هود کوچک برای آشپزخانه خود خریداری کنید که یکی از انواع هودهای توکار یا بدون دوکش را انتخاب کنید، همچنین برای انواع هودهای فن دار یا هود پنجره ای انتخاب اندازه مهم نیست.

*۲)* : جنس هود

هنگام انتخاب نوع هود، باید موادی را که از آن ساخته شده است، در نظر بگیرید، به خصوص آنهایی که مستقیماً بالای اجاق گاز نصب میشوند، مانند هودهای تخت، هود بدون دودکش. شما بایستی هودی را انتخاب کنید که در برابر زنگ زدگی یا خوردگی مقاوم باشد.

هنگامی که هود به طور مکرر در معرض چربی و ذرات ناشی از پخت پز غذا  قرار می گیرد و چربی روی آن جمع می شود، بایستی سریعا آنرا پاک کرد تا دچار زنگ زدگی و خرابی نشود.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.