آموزش تعمیرات یکی از بخش ها و خدمات اصلی گروه اطمینان سرویس است که در جریان تعمیر وسایل منزل شرایطی فراهم میشود که به خانواده ها و اعضای آن ها در مورد نحوه تعمیر و نگهداری از وسایل مختلف، آموزش داده می شود. با توجه به اینکه در جریان تعمیر وسایل منزل و کار های تعمیراتی ممکن است با وسایل مختلفی مواجه شویم، معمولا هر گروه از خانواده ها ترجیح می دهند که اطلاعاتی در مورد آن دستگاه ها داشته باشند و در شرایط نسبتا راحت، خود آن ها نسبت به تعمیر دستگاه اقدام کنند. به همین دلیل آموزش تعمیرات وسایل منزل برای بسیاری از خانواده ها اهمیت ویژ های دارد.
اگر همین الان یک نگاه کلی به آشپزخانه و سایر وسایل منزل خود بیندازید، ماشین لباسشویی، یخچال فریزر، کولر، تلویزیون، کولر گازی، ظرفشویی و مواردی از این قبیل توجه شما را به خود جلب میکند که به احتمال زیاد در طول سال یا در طول استفاده از آن ها چند بار با گروه های تعمیر تماس گرفته اید. این در حالی است که با آموزش تعمیرات این وسایل احتمالا نیاز شما به بسیاری از این برنامه های تعمیراتی کمتر می شد و خود شما می توانستید این برنامه ها را اجرا کنید. با توجه به اهمیت این موضوع، در این مطلب قصد داریم برخی از آموزش هایی که توسط گروه ما در اختیار مخاطبان قرار میگیرد ذکر کنیم.

Repair training، آموزش تعمیرات

آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی:

از آنجایی که ماشین لباسشویی یکی از پر استفاده ترین وسایل منزل محسوب میشود و در جریان کار آن، حرکات مکانیکی، حرارتی و حتی الکتریکی انجام می شود، معمولا بیشتر از سایر وسایل منزل در معرض خراب شدن قرار دارند تماس بیشتری برای تعمیر آن ها صورت می گیرد. با توجه به این وضعیت، خانواده ها ترجیح می دهند که با فراگرفتن آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی بخش مهمی از نیاز خود از این طریق برطرف کرده و نیازی به تماس مداوم با شرکت های تعمیراتی نداشته باشند. البته در مطالب قبلی به نحوه بررسی نشتی ماشین لباسشویی پرداختیم.

training، آموزش تعمیرات


به طور کلی آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی می تواند شامل موارد مختلفی باشد که برخی از آن ها بدون حضور تعمیرکار امکان پذیر نیست. در عین حال، مواردی نیز وجود دارد که با آموزش های مقدماتی امکان برطرف کردن آن ها در منزل فراهم است. به عنوان مثال: بررسی واشر های درب ماشین لباسشویی، بررسی اتصالات آب ورودی و خروجی، بررسی شیلنگ های داخلی و خارجی، بررسی نشتی آب از قسمت های مختلف، نصب اولیه و استفاده از آن و همچنین نحوه تنظیم کردن ماشین لباسشویی مواردی هستند که در آموزش های مقدماتی آموزش داده می شود.
اما در برخی موارد با مشکلاتی مواجه هستیم که آموزش تعمیرات مقدماتی در مورد آن ها کاربرد چندانی ندارد و بیشتر تخصصی هستند. توصیه ما در این بخش این است که برای این مشکلات حتما با یک گروه تعمیرات بگیرید. البته گروه اطمینان سرویس برای این مشکلات نیز برنامه های آن در نظر دارد و سعی میکند که مواردی مانند نحوه تعویض تسمه، نحوه تعویض موتور، بررسی عملکرد کلید های کنترل را آموزش دهد.

آموزش تعمیرات یخچال فریزر:

یخچال فریزر یکی دیگر از وسایل منزل است که به دو شکل مختلف ممکن است دچار مشکل شده و نیاز به آموزش تعمیرات داشته باشد. بخش اول مشکلات این دستگاه ها به عملکرد موتور و تامین گاز سرد کننده در داخل دستگاه برمیگردد که نقص فنی محسوب شده و نیاز به آموزش پیشرفته دارد. طبیعتا، افراد یک خانواده چون به گاز های خنک کننده و تجهیزات لازم برای تعمیر موتور دسترسی ندارند، برای این گزینه مجبور هستند که با گروه های تعمیرات تماس بگیرند. یا حتی این امکان برای آن ها فراهم است که در دوره های آموزشی پیشرفته شرکت کنند.

repair، تعمیرات


اما بخش دوم آموزش تعمیرات یخچال فریزر، به موارد عمومی تر و ساده تر برمیگردد که با بررسی های مقدماتی امکان دسترسی به آن ها وجود دارد. به عنوان مثال ممکن است در اثر گذر زمان، بخش هایی مانند نوار درزگیر درب یخچال، سیستم های کندانسور پشت یخچال، سیستم تهویه، لوله های اتصال و حتی سیم برق جریان الکتریکی دچار مشکل شده باشد. همانطور که در مطلب (کار هایی که به هنگام سرویس یخچال فریزر باید انجام دهید) عنوان کردیم، با طی مراحل مختلف امکان حل کردن این مشکلات وجود دارد و نیازی به پرداخت هزینه اضافی نخواهید داشت.

آموزش تعمیرات کولر گازی و کولر آبی:

کولر گازی و کولر آبی در فصول گرم سال به وفور استفاده میشوند و معمولا به سرویس های سالانه نیاز دارند. عملکرد مناسب این دستگاه ها به این سرویس های سالانه وابسته است و به نوعی بازدهی آن ها را تحت تاثیر قرار میدهد. نصب و راه اندازی سامانه این ابزارها، با توجه به کاتالوگ دستگاه و شیوه های مرسوم، چندان سخت نیست و خانواده ها به راحتی میتوانند آن ها را راه اندازی کنند. اما زمانی حاد میشود که این دستگاه ها نتواند عملکرد طبیعی خود را نشان دهند. اگر در بررسی های اولیه مشخص شود که مشکل این وسایل حاد و شدید است، بهتر است به سراغ گروه های فنی و تعمیرکار بروید.


اما در برخی موارد، امکان تعمیر کردن این وسایل و آماده سازی آن ها برای سال جدید توسط خود فرد فراهم است و تن ها با گذراندن دوره های آموزش تعمیرات میتوان این کار ها را انجام داد. کولر های آبی از چند بخش ساده از جمله، پمپ آب، موتور، تسمه، شیلنگها، و سیستم برسانی تشکیل شده است که بررسی آن ها کار چندان سختی ندارند و با مهارت مقدماتی می توان آن ها را انجام داد. اما استفاده از کولر گازی و تعویض آن در شرایط مختلف یک موضوع مهم و پیچیده است که کسانی که دوره های آموزش تعمیرات را گذرانده باشند، می توانند در این بخش موفق عمل کند. در ضمن در مطلب چه زمانی برای تعویض کولر گازی مناسب است؟ نحوه آموزش تعویض کولر گازی را نیز قرار داده ایم.

repair-training، تعمیر تلوزیون

آموزش تعمیرات تلویزیون و کنترل از راه دور آن:

تلویزیون یکی از وسایل تخصصی منزل است که در زمینه آموزش مقدماتی نمی توان چندان روی آن حساب کرد و بیشتر کار های تعمیراتی که به توان به صورت شخصی و با کمک آموزش تعمیرات بر روی آن انجام داد، به کنترل از راه دور برمی گردد که آموزش آن را در بخش نحوه تعمیر ریموت کنترل تلویزیون قرارداده ایم.
اما سایر بخش های تلویزیون بیشتر الکتریکی بوده و با کار های امواج الکترومغناطیسی در ارتباط است که بدون گذراندن آموزش های حرف های نمی توان آن ها را انجام داد. در هر صورت برای تعمیر تلویزیون دو گزینه در اختیار دارید که از گروه های تعمیرکار مانند گروه اطمینان سرویس کمک بگیرید یا به سراغ دریافت آموزش تعمیرات حرف های بروید و خود را برای کار بر روی مسایل مختلف آماده کنید.

آموزش تعمیرات سایر وسایل برقی منزل:

اگرچه موارد فوق به عنوان وسایل اصلی یک منزل شناخته می شوند، اما موارد دیگری نیز وجود دارد که به سرویس های سالانه یا رعایت نکات مختلف در مورد آن ها نیاز دارد. به عنوان مثال، ابزار هایی مانند چرخ گوشت، جاروبرقی، آبمیوه گیری، دستگاه تصفیه آب و سایر وسایل منزل مواردی هستند که ممکن است به مرور زمان نیاز به تعمیرات داشته باشند و خانواده ها برای انجام این کار لازم است که آموزش تعمیرات مربوط به آن ها را بگذرانند.
گروه اطمینان سرویس در حرکتی ابتکاری آموزش تعمیرات وسایل منزل همزمان با تعمیر آن ها در محل یا در شرکت خود می کنند و برخی نکات آموزشی را در اختیار خانواده ها قرار میدهد. معمولا در مواردی که خانواده ها توانایی انجام کار را داشته باشند، آموزش تعمیرات می تواند آن ها را از بسیاری از هزینه های اضافی نجات دهد. اما در برخی موارد، داشتن آموزش حرف های به عنوان لازمه اصلی کاربر روی مواد شناخته می شود و فرد نمیتواند با آموزش های مقدماتی برای این کار اقدام کنند.

بنابراین ما در گروه اطمینان سرویس در کنار شما خواهیم بود و شرایط لازم و مناسب را برای استفاده بیشتر از وسایل برای شما فراهم میکنیم.
برای کسب اطلاعات بیشتر و صحبت با همکاران ما در اطمینان سرویس با شماره تماس های 02188909397 و 02166402086 در تماس باشید.
ماشین لباس شویی نشت آب دارد.

لاستیک دور در سوراخ شده است:

اگر دستگاه به میزانی معینی آبگیری کرده باشد، لاستیک دور در را از نظر نشت آب مورد بررسی قرار دهید. اصولا در قسمت پایین لاستیک مقداری آب بعد از شتشو باقی می ماند که املاح موجود در آن سبب خوردنگی لاستیک شده و آن را سوراخ می کند. در صورت مشاهده سوراخ های ریز آن را آپارات کنید و لاستیک را 180 درجه بچرخانید تا قسمت آپارات شده در بالا قرار گیرد در صورت عدم رفع عیب آن را تعویض کیند.
مخزن سوراخ است:
در صورت امکان آن را تعمیر و یا تعویض کنید.

اتصال سانگ ورودی به شیر الکتریکی درست برقرار نشده است:

ضمن بازدید محل اتصال محل اتصال، نسبت به اتصال صحیح شلنگ الکتریکی اقدام گردد

لوله خرطومی مخزن به پمپ سوراخ شده است:

ضمن بازدی لوله خرطومی نسبت به رفع عیب یا عویض آن اقدام گردد.

کاسه نمدی ماشین لباسشویی خراب است و از پشت مخزن، زیر یاتاق آب بیرون میریزد:

ماشین لباسشویی را خاموش کنید. آب آن را تخلیه نمایید و پس از باز کردن تسمه و پولی بزرگ و در آوردن محور بلبرینگ و کاسه نمد، کاسه نمد را تعویض کنید کنید.

از پمپ آب، آب خارج میشود:

نسبت به رفع عیب آن اقدام شود و کاسه نمد پمپ خراب بود، تعویض کنید
اتصال شلنگ رابط بین شیر الکتریکی و محفظه جاپودری صحیح نیست یا شلنگ مزبور سوراخ است.
آن را تعویض کنید یا رفع عیب کنید
نسبت به رفع عیب یا تعویض آن اقدام نمایید
آب داخل مخزن گرم نمی شود

المنت خراب است:

آن را تعویض کنید و هنگام نصب با المنت جدید از چسب مخصوص برای آبندی لاستیک المنت و مخزن استفاده نمایید.
سیم رابط را تعویض کنید
پلاتین تایمر مربوط به المنت خراب است.